Tekken Poland

|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Tekken 1 » Profile postaci

Tekken 1 postacie - historia, opis, fabuła

Kunimitsu

Narodowość: nieznana Styl walki: Manji Ninja wiek: nieznany

Kunimitsu była członkiem grupy przestępczej Manjito, ale została wydalona przez dowódcę- Yoshimitsu gdy zaczęła działać na własną rękę. Nie zeszła jednak ze ścieżki kradzieży czego dowodem jest powód, dla którego zdecydowała się przystąpić do turnieju: kradzież skarbu Indian będącego obecnie w posiadaniu Heihachiego.


Nina Williams

Narodowość: Irlandia Styl walki: Sztuki zabijania oparte na Aikido i Bono wiek: 20 lat

I wersja: Cichy zabójca. Morderczych technik nauczyła się od ojca, Aikido, służącego do samoobrony, od matki. Udało jej się stworzyć swój własny niepowtarzalny styl walki. Została wynajęta do zlikwidowania Heihachiego Mishima, sponsora turnieju, ale jej prawdziwe intencje nie są znane.

II wersja: Walczyć nauczyli ją rodzice. Ojciec Niny był kiedyś mordercą na zlecenie IRA przez co musiał opuścić rodzinną Irlandię. Ożenił się z brytyjską mistrzynią Aikido, nic więc dziwnego że ich dzieci odziedziczyły ponadprzeciętne zdolności do walki i zabijania.
Nina została porwana. Musi zlikwidować organizatora turnieju o tytuł Króla Żelaznej Pięści.


Marshall Law

Narodowość: USA Styl walki: chińskie sztuki walki, Kung Fu wiek: 25 lat

Legendarny smok, Marshall pracuje w chińskiej restauracji gdzieś w San Francisco i po cichu marzy o własnym dojo. Sam jest mistrzem sztuk walki. Bierze udział w turnieju w celu zdobycia pieniędzy i rozgłosu.


Paul Phoenix

Narodowość: USA Styl walki: sztuki walki oparte na Judo wiek: 25 lat

I wersja: Paul Phoenix, w gorącej wodzie kąpany uliczny wojownik dobrze znający sztuki walk. Kiedyś miał okazję zmierzyć się z Kauyą, zremisowali i od tej pory jest jego największym rywalem. Postanowił sprawdzić się i pokazać swoje prawdziwe „ja” na turnieju walcząc z innymi mistrzami.

II wersja: Paul podróżuje po świecie w poszukiwaniu idealnego przeciwnika. Sam jest ekspertem judo, ale opanował i wykorzystuje w walce różne techniki. W turnieju udział bierze tylko jedna osoba, która może się równać z naszym wojownikiem i złotowłosy zamierza go pokonać.


Kazuya Mishima

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: 26 lat

Zimnokrwisty, najstarszy syn Heihachi Mishima, właściciela Mishima Zaibatsu oraz sponsora turnieju. Rodzina Mishima należy do jednych z największych rodów w Japonii. Kazuya wstąpił do turnieju z zamiarem zabicia swojego ojca. Potężna blizna na jego klatce piersiowej pojawiła się po tym jak Heihachi zrzucił swojego pięcioletniego syna w przepaść, Kazuya pragnie zemsty.


Jack

Narodowość: Rosja Styl walki: brutalna siła wiek: 3 lata

Jack jest androidem, maszyną stworzoną do zabijania wszystkiego co się rusza. Jego dewiza to: „Don't stop until all your enemies are gone" (Nie zatrzymuj się dopóty nie zlikwidujesz wszystkich przeciwników”).
Został skonstruowany przez wojska sowieckie tuż przed wielkim rozbrojeniem. Wszyscy myśleli, że Jack został zniszczony wraz z głowicami nuklearnymi w latach 90`, jednak schronił go pewien szaleniec marzący o powrocie komunizmu w Rosji. Android będzie trudny do zatrzymania, a jeśli wygra turniej znowu zaiskrzy w politycznej Europie.


Anna Williams

Narodowość: Irlandia Styl walki: sztuki zabijania oparte na Aikido i Bono wiek: 18 lat

Anna jest bliźniaczką Niny, lecz nie miała tyle szczęścia w życiu co ona. Matka nauczyła ją Aikido, ale ojciec przez te wszystkie lata zaniedbywał córkę. Dziewczyna przystępuje do turnieju, aby udowodnić siostrze, że nie jest gorsza i wyjść w końcu z jej cienia.


Michelle Chang

Narodowość: USA Styl walki: chińskie sztuki walki wiek: 18 lat

Michelle jest pół Indianką, pół Chinką. Heihachi wyznaczył zadanie jej ojcu - miał znaleÄ˝ć starożytny skarb Indian.
W 18 urodziny matka powiedziała Michelle, że jej ojciec został zamordowany przez ludzi Mishimy. Dziewczyna szukając zemsty przystępuje do turnieju.


Ganryu

Narodowość: Japonia Styl walki: sumo wiek: 32 lat

Ganryu chce zdobyć tytuł Yokozuna, oraz wybudować swój własny ring do walki sumo. Jego kolejnym celem jest stanie się najsilniejszym wojownikiem świata.


Wang Jirney

Narodowość: Chiny Styl walki: chińskie sztuki walki wiek: 82 lata

Jest odważnym dobrodusznym staruszkiem. Kiedyś był najlepszym przyjacielem Jinpachiego Mishimy, dziadka Kazuyi. Po śmierci seniora zaufał Heihachiemu nie znając jego prawdziwych zamiarów.


Kuma

Narodowość: nieznana Styl walki: brutalna siła walki wiek: 22 lata

Niedźwiedzie to brutalne zwierzęta i Kuma nie jest wyjątkiem. Nie małe znaczenie ma tu też fakt, że jego ulubioną „potrawąâ€ jest ludzkie mięso.
Jest osobistym ochraniarzem szefa korporacji Mishima Zaibatsu. Paul Phoenix nie wydaje się być tym zachwycony, bowiem aby walczyć z Heihachim musi wpierw pokonać miśka uważając by nie stać się jego przekąską.


Lee Chaolan

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: 25 lat

Lee to adoptowany syn Heihachiego, a jednocześnie rywal Kazuyi. Od dzieciństwa, dokładnie od momentu dołączenia do rodziny Mishima, trenował ze swoim bratem. Podobno ich poziom jest równy, lecz ci, którzy znają siłę Lee nazywają go „Srebrnowłosym diabłem”.


Prototype Jack

Narodowość: Rosja Styl walki: brutalna siła wiek: 5 lat

Prototyp Jacka również powstał w Rosji. Gdy był w końcowej fazie produkcji zrezygnowano z pokrycia go skórą zostawiając gołą blachę i wszystkie mechanizmy na widoku. Konstruktorzy skupili się wyłącznie na sile P.Jacka, nic dziwnego, że pod tym względem przewyższa Jacka.
Heihachi wprowadził go do turnieju chcąc zobaczyć pojedynek dwóch robotów.


Armor King

Narodowość: Meksyk Styl walki: wrestling wiek: nieznany

Jest to kolejny wędrowiec szukający godnego przeciwnika. Znalazł go w małej meksykańskiej wiosce, zostali rywalami. A tym wojownikiem był King.

Kilka lat póÄ˝niej podczas jednej z walk King niefortunnie uderzając Armora w twarz uszkodził mu oko. Od tego czasu ich drogi się rozeszły... King został gwiazdą profesjonalnego wrestlingu, a Armor obrał inną drogę...


King

Narodowość: Meksyk Styl walki: wrestling wiek: 30 lat

Tajemniczy zamaskowany wrestler, którego nic i nikt nie zatrzyma, a jednocześnie mężczyzna o gołębim sercu. Bierze udział w turnieju, by zdobyć fundusze na sierociniec. Sam był sierotą, ale został adoptowany przez zaprzyjaÄ˝nioną rodzinę.


Yoshimitsu

Narodowość: nieznana Styl walki: Manji Ninja wiek: nieznany

Jest dowódcą Manjito, międzynarodowej organizacji kryminalnej. Działają oni trochę podobnie do Robin Hood`a; okradają ludzi, którzy dorobili się na nielegalnych interesach.
Yoshimitsu bierze udział w turnieju, aby odwrócić uwagę od swoich współklanowców, którzy w tym czasie mają za zadanie okraść organizację.


Heihachi Mishima

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: 52 lata

Podczas pierwszego turnieju stracił Mishima Zaibatsu na rzecz Kazuy, który pokonał go w finale. Od tego czasu to Kazuya jest głową MZ.