Tekken Poland

|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Tekken 3 » Profile postaci

Tekken 3 postacie - historia, opis, fabuła


King

Narodowość: Meksyk Styl walki: wrestling wiek: 28lat

Tak naprawdę jest on drugim King'iem. Wychował się w sierocińcu pierwszego King'a, miał 24 lata kiedy oryginalny King umarł. Ubrał maskę i wziął na siebie rolę następcy swojego wychowawcy, z zamiarem uratowania honoru jego i sierocińca .

Nowy King obserwował tylko swojego wychowawcę i tak naprawdę nie był zdolny do naśladowania legendy. Armor King wiedział kto zabił Kinga, czuł się zobowiązany przygotować drugiego Kinga do sprawiedliwej zemsty.

Cztery lata minęły i King stał się świetnym wrestlerem. Czując ze odpowiedni czas się zbliża, Armor King mówi swojemu uczniowi że Bóg Walki jest odpowiedzialny za śmierć jego wychowawcy. Armor King rozpłakał się opowiadając straszną historię, drugi King teraz wie jaki ma cel życia.


Ling Xiaoyu

Narodowość: Chiny Styl walki: Hakke Ken urozmaicone sztukami walki wiek: 16 lat

Ta młoda dziewczyna kocha zabawę w parkach rozrywki. Jej marzeniem jest zbudować doskonały park w Chinach gdzie dorastała.

Pomimo, że jest młoda i niewysoka, jest ekspertem w sztukach walki. Wielu jest przekonanych, że może dokonać wielkich rzeczy. Dowiedziawszy się, że Imperium Finansowe Mishima jest bogatą i potężną firmą, pragnie odnaleÄ˝ć Heihachi aby urzeczywistnić swe marzenia. Podczas wakacji w Hong Kongu z rodziną, Ling znalazła jacht o nazwie Imperium Finansowe Mishima. Heihachi nie był na pokładzie, ale jego człowiek odkrył jej obecność wkrótce po tym jak statek opuścił port i Heihachi został natychmiastowo poinformowany.

Po przypłynięciu jachtu do Japoni Heihachi znalazł poobijanych swoich ludzi, wyglądało to na huragan. Heichachi był zdziwiony, gdy dowiedział się, że mała dziewczyna poradziła sobie z jego ludÄ˝mi. Gdy dowiedział się o jej marzeniach, z diabelskim uśmieszkiem obiecał wybudować park rozrywki jeśli wygra turniej.


Forest Law

Narodowość: USA Styl walki: sztuki walki wiek: 25 lat

Marshall Law jest dumny ze swojego jedynego syna, Forest'a, który trenował w szkółce swojego ojca, kontynuując sukcesy i wielkość Law'ów. Jako nad opiekuńczy ojciec, Marshall zakazał swojemu synowi jakąkolwiek zawodów poza grupką w szkółce. Serdeczny przyjaciel i konkurent Marshall'a, Paul Phoenix odwiedzał go co jakiś czas. Pewnego dnia Paul przybył, kiedy Marshall był na budowie nowej szkółki, Paul nalegał, aby Forest potrenował z nim. W końcu uległ, wiedząc że jego ojciec z pewnością by tego nie pochwalił.

Nie wiedząc o zakazie Marshall'a, Paul proponuje Forest'owi wstąpienie do Trzeciego Turnieju o Tytuł Króla Żelaznej Pięści. Paul aby namówić Foresta, schlebia mu że jest lepszym wojownikiem niż jego ojciec. Forest wie że jego tata będzie zły, ale chce udowodnić, że jest godzien aby pewnego dnia przejąć szkółkę. Marshall wściekł się gdy się dowiedział co się stało. Dla niego to było jak porwanie dziecka.


Yoshimitsu

Narodowość: nieznana Styl walki: Manji Ninja wiek: nieznany

Boskonovitch zbudował maszynę Zimnego Snu podczas eksperymentu dotyczącego badań nad życiem wiecznym. Technologia, pomimo że nie sprawdzona, została użyta do przechowania jego młodej córki, która nieoczekiwanie umarła.

Yoshimitsu zdobywał pieniądze aby sponsorować badania i jako dowódca Manji Party pomagał biednym i poszkodowanym. Yoshimitsu odwiedził dr Boskonovitch'a gdy dowiedział się o zniknięciach wielu mistrzów sztuki walki. Był zaskoczony widząc cierpiącego dr Boskonovitch'a, jego ciało było zniekształcone. To było niewiarygodne, że się skurczył i zdeformował podczas eksperymentów laboratoryjnych w których pracował nad maszyną Zimnego Snu. To była dziwaczna, przypominająca trochę since-fiction, historia. Boskonovich domagał się krwi Boga Walki aby zakończyć badania i przywrócić do życia jego córkę. Yoshimitsu chcąc spłacić dług wdzięczności, wstępuje do turnieju aby pomóc swemu przyjacielowi.


Bryan Fury

Narodowość: USA Styl walki: Kick Boxing wiek: 29 lat

Bryan Fury, przedstawiciel Krajowej Policji został zabity podczas strzelaniny w Hong-Kongu.

Ciało Brayan'a zostało przetransportowane do laboratorium dr Abel'a., 88 letni naukowiec jest znany w podziemnym społeczeństwie, ale jego odkrycia zawsze były gorsze niż badania dr Boskonovitch'a. Jednak w końcu dr Abel był przy ostatnim kroku do wykonania swojego głównego projektu... Armii Cyborgów. Dr Abel uważał że doskonały cyborg powinien mieć mechanizmy zbudowane przez jego rywala, dr Boskonovitch'a. Ożywił ciało Bryan'a aby zebrał dane dotyczące tych mechanizmów.

W poprzednim życiu, Bryan był świetnym detektywem, ale w pozostałych dziedzinach podobno nie był najmocniejszy. Podczas śledztwa w Hong-Kongu dotyczącego handlu narkotykami, Lei Wulong odkrył powiązania między Furym a dilerami narkotykowymi.

Bryan weÄ˝mie udział w Drugim Turnieju o Tytuł Króla Żelaznej Pięści mając na celu Yoshimitsu, który jest silnie związany z dr Boskonovtchem.


Ogre

Narodowość: brak Styl walki: nieznany, legenda mówi że pochłania dusze wiek: ponad czasowy?

Legenda rodzimych Amerykanów głosi, że Ogre jest bronią wojenną, stworzeniem z przestrzeni kosmicznej, która przybyła na ziemię w czasach starożytnych. Pojmuje on strukturę żywych i sztucznych istot i pochłania je.

Wędruje po ziemi w celu znalezienia silnych wojowników, których duszę zamierza przejąć. Nazywany jest Bogiem Walki.


Kuma

Kuma
Narodowość: zwierzak Heihachiego Styl walki: niedźwiedzie sztuki walki wiek: 8 lat

Pierwszy Kuma umarł ze starości podczas podróży z Heihachi. Jego dziecko również nazywa się Kuma, został drugim zwierzakiem Heihachi.

Ten Kuma jest mądrzejszy niż jego ojciec, jest dobrym ochraniarzem Heihachi. Pewnego dnia, kiedy był zajęty oglądaniem TV, zerwał się nagle ze złością na widok Paul'a Phoenix'a.

Kuma będzie trenował tak długo aż pokona Paul'a w walce. Nie myślał o żadnym Bogu Walki, myślał tylko o pokonaniu Paul'a.

A z zupełnie innej beczki, Kuma potajemnie podkochuje się w Pandzie Xiaoyu.


Panda

Narodowość: zwierzak Ling Styl walki: niedźwiedzie sztuki walki wiek: 7 lat

Troszczy się o studia Ling Xiaoyu. Aby uczestniczyć w turnieju, Ling przeniosła się do Mishima Industrial College w Japonii. Heihachi nauczył Pandę zaawansowanych sztuk walk niedÄ˝wiedzi i dlatego mogła spełnić się jako ochroniarz Xiaoyu podczas turnieju. Chociaż Kuma kocha Pandę, ona nie lubi go i podchodzi do niego z dystansem.


Jin Kazama

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate i sztukach obrony wiek: 19 lat

Gdy miał 15 lat, dowiedział się że jego ojcem jest Kazuya Mishima. W tym samym czasie stracił swoją matkę, Jun Kazama, Jin trenował sam pod nadzorem Heihachi, z zamiarem pokonania Boga Walki, który jest odpowiedzialny za śmierć jego matki. Heihachi nie jest tylko jego dziadkiem, ale godnym zaufania nauczycielem.

Cztery lata minęły, Jin opanował po mistrzowsku styl Kazama oparty na judo i styl Mishima oparty na karate, Jin wkracza do akcji!


Heihachi Mishima

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: 73 lata

Heihachi odzyskał Finansowe Inperium Mishima po pokonaniu swego syna.

Planując dalszy rozwój Finansowego Imperium Mishima, Heihachi zorganizował "Tekken Force", prywatną korporację i wysłał je na jałową ziemię aby produkować żywność i karmić biednych ludzi, w celu pozyskania poparcia światowych przywódców.

Piętnaście lat póÄ˝niej, podczas tajnych wykopalisk Tekken Force w Środkowej Ameryce wykopało niezwykłe znalezisko, była to martwa tajemnicza istota.

Heihachi dowiedział się, że znalezioną istotą może być legendarny Bóg Walki, chciał wykonać swój życiowy cel, pojmać Boga Walki, dzięki czemu zapanuje nad światem.

Pewnego dnia Heihachi został odwiedzony przez 15-letniego chłopca, który nazywał się Jin Kazama. Dowiedział się że Jin jest jego wnukiem i słysząc co się stało z jego matką Jun, Heihachi przekonał się że Bóg Walki to powód zniknięcia najlepszych wojowników świata. Heihachi zaczął trenować Jin'a aby wykorzystać go jako pułapka do zwabienia Boga Walki.

W dziewiętnaste urodziny Jin'a, Heihachi zadeklarował światu że trzeci turniej Króla Żelaznej Pięści nadchodzi. W tym samym czasie zauważył, że Jin, świeża krew Mishima, zaczął pokazywać "niebezpieczną siłę", którą posiadał Kazuya. Heihachi zdecydował się pozbyć Jin'a po tym jak zwabi Boga Walki, aby uniknąć przeznaczeniu jakie się kreśli na Finansowym Imperium Mishima.


Eddy Gordo

Narodowość: Brazylia Styl walki: Capoeira wiek: 27 lat

Eddy urodził się w jednej z najbogatszych rodzin w Brazylii. Od małego chłopca wiedział, że kiedyś przejmie interes po ojcu. Był lubiany w swoim rodzinnym mieście, ponieważ ciężko pracował, oraz traktował pozostałych jednakowo.

Pewnego dnia, kiedy miał 19 lat, Eddy idąc ze szkoły znalazł swego ojca, który miał śmiertelną ranę postrzałową. Przypomniał sobie wtedy, że jego ojciec był niezwykle zdenerwowany i bojaÄ˝liwy przez ostatni tydzień.

Ojciec Eddy'ego pracował nad zniszczeniem kartelu narkotykowego w Brazylii. Jego przedwczesna śmierć nastąpiła wtedy kiedy miał wystarczającą ilość dowodów na działalność zbrodniarzy. Podczas ostatniego oddechu, ojciec Eddy'ego powiedział do niego: "To nie jest odpowiedni czas na walkę. Fałszywie zeznajcie i ukryjcie się w więzieniu. tylko wtedy będziesz bezpieczny". Eddy chciał spełnić ostatnie życzenie swego ojca i zrezygnował z życia w luksusie na rzecz życia w więzieniu jako morderca.

Życie więzienne było piekłem, nie było dnia w którym Eddy by nie chciał wziąć odwetu na mordercach jego ojca. Pewnego razu podczas buntu więziennego, zauważył starego człowieka z ogromną siłą, technika walki jaką używał nazywała się Capoeira. Przez osiem lat Eddy uczył się tej sztuki zanim został mistrzem.

Po wyjściu z więzienia, usłyszał o "'King of Iron Fist Tournament 3". Zdecydował się na wzięcie udziału w turnieju, wieżąc że dzięki Mashima Zaibatsu dokona się długo oczekiwana zemsta.


Anna Williams

Narodowość: Irlandia Styl walki: techniki zabijania oparte na Bone i Aikido wiek: 20 lat

Dziewiętnaście lat temu Kazuya zwierzył się o niepokojących wiadomości Annie. Jej siostra Nina planowała zostać królikiem doświadczalnym dr Boskonovitch'a w doświadczeniu tzw. Zimny Sen. Bez względu na to jak dużo się kłóciły, Anna nie chciała opuścić śpiącą siostrę, między innymi dlatego bo podczas zamrożenia Niny, starzała by się. Ona także poszła do Boskonovitch'a z prośbą, żeby także poddano ją Zimnemu Snu i żeby obudził ją zaraz po Ninie.

Czując obecność zła Boga Walki, zarówno Nina jak i Anna obudziły się 19 lat póÄ˝niej. Chcąc kontynuować rywalizację w rodzeństwie, Anna ze smutkiem stwierdziła, że Nina straciła pamięć i nie kojaży jej. Teraz bardziej niż walki, Anna czuje potrzebę pomocy Ninie i chce zapobiec, aby jej siostra ponownie stała się zabójcą.


Dr. Boskonovitch

Narodowość: Rosja Styl walki: każdy który zna wiek: nieznany

Dr. Boskonovitch jest naczelnym naukowcem byłego ZSRR, w wieku 12 lat zaprojektował nowy typ balistycznego pocisku, dzięki temu natychmiast stał się sławny w naukowym świecie. Po straceniu swojej córki, Boskonovitch zaczął badania dotyczące wskrzeszeniu człowieka i dotyczące maszyny kyrogenicznego snu. Podczas tych eksperymentów, zaczął klonować i tworzyć androidy, takie jak Jack.

Nie patrząc na konsekwencje jego badań, chciał wskrzesić za wszelką cenę swoją córkę.

Podczas pierwszego turnieju Króla Żelaznej Pięści, został porwany przez Kazuyę Mishima i został zmuszony do badań genetycznych w zakresie mistrzów sztuk walki. Miał także wiedze aby stworzyć nowy typ maszyny zimnego snu. Yoshimitsu uratował mu życie i Boskonovitch chciał sam wyrwać Yoshiego ze szponów Mishima.

Teraz Boskonovitch jest zarażony przez nieznaną chorobę. Aby ożywić córkę potrzebuje krwi boga walki. Jest jedynym człowiekiem który wie, że bóg walki będzie obecny na turnieju.


Paul Phoeinx

Narodowość: USA Styl walki: kombinacja sztuk opartych na Judo wiek: 46 lat

W ostatnim turnieju zasłużył aby walczyć z Kazuyą, ale wypadek samochodowy na drodze ekspresowej przeszkodził mu wstawić się na walce nie spóÄ˝niając się.

Przez godną pozazdroszczenia karierę, chciał wygrać przynajmniej jeden turniej, dzięki czemu stał by się jedynym mistrzem.

Ostatniej wiosny nieoczekiwanie otrzymał zaproszenie na "King of the Iron Fist Tournament 3". Spokojnie, codziennie trenował, chce osiągnąć swoją szczytową formę i poczuć się jak jeden wielki mistrz. W wieku 46 lat, ma sokoli wzrok, a tygrysią siłę i refleks!


Lei Wulong

Narodowość: Chiny Styl walki: chińskie sztuki walki wiek: 45 lat

Doprowadził Bruce'a do porażki podczas poprzedniego turnieju, ale mimo pechu, który go prześladował, udało mu się uciec. Po turnieju w drodze powrotnej, Bruce rozbił się samolotem. Słyszał głosy, że korporacja Kazuy uciszyła sprawę Bruce, ale Lei myśli, że może to być upozorowany wypadek i tak naprawdę Bruce nie umarł.

Po tym przez 18 lat, Lei rozwiązywał wiele międzynarodowych przestępstw. Jest on bardzo zwinną osobą, nie wygląda na 45 lat, dlatego też nadano mu imię Super Policjanta, i światowe organizacje przestępcze obawiają się go najbardziej. W ostatnim czasie mistrzowie sztuk walki omijają z daleka miejsce jego patrolowania.

Lei, podczas gdy prowadził śledztwo, odwiedził go Heihachi Mishima, przywódca finansowej grupy Mishima, i zapytał Lei, czy weÄ˝mie udział w Trzecim Turnieju o Tytuł Króla Żelaznej Pięści. Lei nie mógł zrozumieć dlaczego Heihachi mu to zaproponował. Na pytanie dlaczego dostał odpowiedÄ˝ "zobaczysz jak weÄ˝miesz udział".


Hwoarang

Narodowość: Korea Styl walki: Tae Kwon Do wiek: 19 lat

Jako uczeń Tae Kwon Do, uczęszczający do szkoły Baek Doo San, Hwoarang zarabia dużo pieniędzy dzięki nieuczciwym zakładą. Należy też do gangu zwanego zespołem oszustów, on i pozostali członkowie ustawiają walki dla pieniędzy. Pokazują swoją przewagę w prawdziwej sile. Hwoarang jeszcze nigdy nie przegrał.

Pewnego dnia, członkowie grupy Mishima przybyli do miasta, był wśród nich także Jin Kazama. Hwoarang wciągnął ich do swojej gry i walczył przeciwko Jin'owi. Hwoarang po walce z rozczarowaniem w oczach był zmuszony zarządzić remis. Nie wierzył w to że po raz pierwszy splamił swoją doskonałą karierę. Hwoarang powiedział o złej wiadomości swojemu nauczycielowi Baek'owi, przysiągł że będzie trenował codziennie i zapowiedział, że to już się nigdy nie powtórzy. PóÄ˝niej nadeszła okropna wiadomość, Beak stał się ofiarą Boga Walki..

Hwoarang wiedział jaki ma życiowy cel. Będzie uczestniczył w turnieju, pokonując Jin'a Kazame i mszcząc się na Bogu Walki.


Nina Williams

Narodowość: Irlandia Styl walki: techniki zabijania oparte na sztuce walki Bono i Aikido wiek: 22 lata

W ostatnim turnieju miała za zadanie zabić Kazuye, ale wczesny spór z Anną nie pozwolił jej na to. Krótko po tym obydwie siostry zostały złapane przez ludzi Kazuy i wykorzystano je jako króliki doświadczalne w eksperymencie Zimny Sen Nr 2 dr Boskonovitcha.

Nie mogły się obudzić przez 15 lat. Oddziały Tekken Force obudziły Nine. która wyczuła obecność bóga walki. Ma ogromną ochotę do walki, teraz kontrolowana przez boga walki musi zabić Jin'a Kazama.


Mokujin

Narodowość: nieznana Styl walki: naśladowanie wiek: nieznany

Mokujin jest kukłą treningową z 2000-letniego drzewa dębowego.

Mokujin był trzymany w muzeum przez długi czas, ale kiedy bóg walki obudził się, zyskał on własną tożsamość i zaczął działać po swojemu. Niektórzy ludzie mówią że jego motywacją jest pragnienie udzielenia pomocy mistrzom sztuki walki, ale tylko bóg walki i sam Mokujin wiedzą co tak naprawdę nim kieruje.


Julia Chang

Narodowość: USA Styl walki: chińskie sztuki walki wiek: 18 lat

Julia studiuje archeologie tam gdzie żyła Michelle Chang. Jako dziecko, Julia spędzała czas w opuszczonych ruinach starożytnych osiedl Indiańskich, tam Michelle znalazła ją. Michelle ocaliła Julię i obdarzyła ją miłością. Julia pokochała swoją przybraną matkę oraz plemię. Trenowała z Michelle aby chronić jej ukochaną ojczyznę.

Kiedy miała 18 lat, niespodziewanie znikały sławni mistrzowie sztuk walki, cały świat zaczął przyjeżdżać do tego plemnia, które wiedziało jaka była tego przyczyna, zawierała się ona w legendzie plemienia ...legendzie o bogu walki. Ludzie w plemieniu obawiający się wisiorka Michelle, który był kluczem do świętego skarby Indian, zaczęli powoli znikać.

Z obawą rozciągającą się przez całe plemię, Michelle wyjechała do Japoni aby spytać się Heihachi'ego dlaczego usiłował zdobyć wisiorek podczas drugiego turnieju. Miała nadzieję dowiedzieć się czegoś o pochodzeniu mocy boga walki. Jednak nie wróciła, Julia podejrzewa Heihachi'ego i chce odkryć prawdę o nim.


Gun Jack

Narodowość: nieznana Styl walki: walka siłowa wiek: 7 lat

Osiemnastoletni fizyk Jane, został uratowany od wojny bakteriologicznej przez rosyjskiego robota wojennego Jack-2, który póÄ˝niej został zniszczony przez satelitarne niszczyciele zrobione przez Jane. Do dziś widzi to zdarzenie w swoich koszmarach.

Jane, teraz 27-letnia dziewczyna nie może zapomnieć o koszmarze związanym ze zniszczeniem Jacka-2. Spędziła 2 lata na przywróceniu Jacka-2 do 90% sprawności, ale wydaje się że nie zdołała odbudować cech ludzkich, oprócz tych, które były także u Jacka-1.

Jane ciężko pracuje na analizie programu w celu rekonstrukcji Jacka-2, łagodnej duszy, która uratowała jej życie. Dzięki szczegółowej analizie dowiedziała się, że większość programów Jacka-2 zostały napisane przez Ciężki Przemysł Mishima, część Finansowego Imperium Mishima. Co więcej odkryła ukryty program... "toungle2.pngrojekt Gun-Jack", po długiej i żmudnej pracy stworzyła broń.

W celu kompletnej rekonstrukcji Jack-2, Jane zbliżyła się do Imperium Finansowego Mishima i do rozwiązania tajnego projektu. Szybko zainstalowała ukryty program i stworzyła Gun Jacka.


Gon

Narodowość: Japonia Styl walki: nieznany wiek: nieznany

Jest to jedyna licencjonowana postać w Tekken'ie jak do tej pory. Przyczyny wstąpienia do turnieju nie są znane. Gon jest bohaterem japońskich komiksów.


True Ogre

Narodowość: brak Styl walki: nieznany, legenda mówi że pochłania dusze wiek: ponad czasowy?

Legenda rodzimych Amerykanów głosi, że Ogre jest bronią wojenną, stworzeniem z przestrzeni kosmicznej, które przybyło na ziemię w czasach starożytnych. Pojmuje on strukturę żywych i sztucznych istot i pochłania je.

Wędruje po ziemi w celu znalezienia silnych wojowników, których duszę zamierza przejąć. Nazywany jest bogiem walki.

True Ogre jest prawdziwym obliczem i przeistoczeniem Ogre.