Tekken Poland

|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Tekken 2 » Historia
Ogólnoświatowy turniej mistrzów sztuk walki zbliża się do końca, z ogromną nagrodą pieniężną dla wojownika, który zdoła pokonać Heihachi'ego Mishima w ostatniej walce turnieju. Nagroda zachęciła najlepszych wojowników świata do wzięcia udziału w tym turnieju.

Zawody sponsorowała ogromna, finansowa grupa - Mishima Zaibatsu. W pierwszym turnieju Tekken wzięło udział 8 wojowników, z których wyłoni się zwycięzca, po najbardziej wykańczających walkach jakie widział świat. Wojownicy posiadają rożne umiejętności, ale każdy jest silny i zręczny, by móc kruszyć skały.

Wiele walk już stoczono, ale tylko jeden wojownik będzie miał zaszczyt walki z Heihachim Mishima o tytuł Króla Żelaznej Pięści. Tym wojownikiem był Kazuya, bezlitosny syn Heihachi'ego. W tym samym miejscu gdzie Heihachi po raz pierwszy uderzył swojego syna (stąd ma bliznę) i wrzucił go do rowu, rozpocznie się finałowa walka, w której syn pokonał ojca.

Po walce, która trwała godzinami, Kazuya pokazał się światu jako zwycięzca, wykorzystując swą zręczność objął władze nad klanem Mishima.

Kiedy poturbowane ciało Heihachi'ego leżało na ziemi, Kazuya schylił się i podniósł swojego ojca. Podszedł wolno do krawędzi tego samego urwiska, do którego w przeszłości go wrzucono, przyglądał się całemu otoczeniu nad tym urwiskiem, które jest teraz jego, puścił ciało Heihachi'ego, uśmiech Kazuy zabłysnął w promieniach słońca...

Minął rok. Mishima Zaibatsu pod dowództwem Kazuy, stało się korporacją, która ma wpływy w każdym zakątku świata. Wkrótce po śmierci swojego ojca, która wyszła na jaw, Kazuya schował się w cień. Jednak pogłoski o jego ogromnej fortunie rozprzestrzeniają się na cały świat.

Dokładnie rok po zakończeniu pierwszego turnieju, świat obleciała wiadomość, że Mishima Zaibatsu ogłasza drugi turniej, z nagrodą tysiąc razy większą, niż to było w pierwszym turnieju.

Więc turniej się rozpoczął...