Tekken Poland

|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Tekken 3 » Historia
Drugi Turniej o Tytuł Króla Żelaznej Pięści dobiegał końca. Jun Kazama doszła do tego, że nadprzyrodzona siła Kazuy pochodzi od Devila. Ale jej nie było można już pomóc, ponieważ została porwana przez tajemniczą siłę, której nie mogła się przeciwstawić. Kilka dni później, Kazuya, który był organizatorem "The King of Iron Fist Tournament 2", musiał stawić czoło finałowej walce. Podobnie jak w pierwszym turnieju Tekken, ojciec i syn musieli stoczyć bratobójczą walkę. Ostatecznie Heihachi pokazał się mocno poturbowany, ale zwycięski i odzyskał kontrolę nad ogromną korporacją Mishima. Nieświadomy obecności Devila, Heihachi wrzucił martwego Kazuyę do krateru wulkanu.

Kiedy ciało Kazuy płonęło, Devil ukazał się przed będącą w ciąży Jun Kazama i chciał wejść do duszy nowego życia, które rozwijało się w jej łonie. Ale w rozpaczliwej walce o przyszłość jej dziecka, Jun pokonała Devila i wróciła do pogrążonego w smutku Yakushima, gdzie sama wychowa syna Kazuy, Jina.

Odzyskując kontrolę nad korporacją Mishima, Heihachi zamierzał wzmocnić swoją władzę. Aby tego dokonać chciał zdobyć poparcie światowych przywódców przez pokojowe nastawienie. Dzięki swojemu bezgranicznemu majątkowi, stworzył Tekkenshu - grupę najemników skutecznie tłumiącą konflikty. Daje datki dla biednych narodów. Dzięki staraniom Heihachi'ego świat odzyskał spokój.

Minęło około 15 lat i Jin Kazana ma teraz 15 lat.

Pod naciskiem rozkazów Heihichi'ego, Tekkenshu nadzoruje miejsce amerykańskich wykopalisk archeologicznych, gdzie odkrył tajemniczą formę życia. Heihachi rozkazuje przechwycić stworzenie, ale stracił kontakt z Tekkenshu po dziwnej wiadomości radiowej, "...oni wszyscy nie żyją... Toshin (bóg walki)?!..."

Po przyjeździe na wykopaliska Heihachi odnajduje obszar pokryty zwłokami. Heihachi jest smutny, ale zdaje sobie sprawę, że siła tajemniczej formy życia może być kluczem do jego marzenia o dominacji na świecie. Aby otrzymać tajemniczą siłę Toshin, Heihachi ponownie kusi los.

Tymczasem na świecie pojawiają się dziwne zniknięcia. Osoby o silnym usposobieniu, mistrzowie sztuki walki i pozostali wojownicy znikają... nikt nie wie gdzie.

Jun Kazama instynktownie czuje, że tajemnicza moc wdziera się do jej życia. Nie rozumie co to jest, ale zmysły mówią jej że jest ona celem. Akceptując swój los, powiedziała wszystko co wie o ich czarnej przeszłości Jinowi, aby przygotować go do proroczego dnia, wiedziała że jest już bliski. Powiedziała też, że jeśli cokolwiek się wydarzy to Jin powinien pójść do swego dziadka, Heihachi'ego.

Jej intuicja nie myliła się. W zimną, burzliwą noc, Toshin przybył na górę przynosząc ze sobą zimny, wirujący wiatr. "Uciekać!" krzyczała Jun. Ale wbrew prośbom swojej matki Jin rzucił wyzwanie Toshinowi i niespodziewanie zaatakował.

Kiedy Jin się obudził, dom i wszystko w pobliżu było spalone. Jin szaleńczo poszukiwał swojej matki, ale nie znalazł jej.

Jun umarła z rąk Toshina. Zgodnie z jej instrukcjami, Jin poszedł do Heihachi'ego i prosił go, aby został jego trenerem w celu zemsty. Heihachi, słuchając głosu Jina, przekonał się że Toshin jest odpowiedzialny za zniknięcia najlepszych wojowników. W celu przyciągnięcia Toshina, Heihachi zdecydował, że zorganizuje Trzeci Turniej o Tytuł Króla Żelaznej Pięści.

Cztery lata później, w dziewiętnaste urodziny Jina, "The King of Iron Fist Tournament 3" uważa się za otwarty.