Tekken Poland

|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Tekken 4 » Profile postaci

Tekken 4 postacie - historia, opis, fabuła


Kuma

Narodowość: Zwierzak Heihachiego Styl walki: niedźwiedzie sztuki walki wieki: 10 lat

Po przegranej z Paul'em Phoenix'em w ostatnim turnieju, Kuma zamierza odnowić kontakt z jego zwierzęcymi korzeniami. Gdy był zwierzakiem Heihachi'ego, nie był zdolny do wykorzystywania siły swoich naturalnych instynktów, nie mógł wystarczająco trenować. Zdecydował na odżycie swoich dzikich instynktów, Kuma trenował sam w górach w Hokkaido (północna wyspa japońska).

Życie w puszczy było cięższe niż jakikolwiek trening, Kuma mimo to wrócił do Heihachi. Kontynuował swój ciężki trening, ponieważ jego pragnieniem było zrewanżować się na Paul'u. Jego starania opłaciły się, wytrzymałość radykalnie wzrosła, rozwinął siłę swoich ataków.

Jedną rzecz którą nie mógł wyeliminować, było oglądanie telewizji. Schodził na dół na wieś i często oglądał przez okna wiejskich domów TV, wiśniaki bardzo się dziwili jego zachowaniem.

Po obudzeniu się ze snu, Kuma poszedł na dół na wieś jak zwykle oglądać TV. Kiedy spojrzała przez okno, zobaczył reklamę "The King of Iron Fist Tournament 4". Instynkt Kumy zaszalał na punkcie walki, chciał stawić czoło turniejowi.


Panda

Narodowość: Zwierzak Xiaoyu Styl walki: niedÄ˝wiedzie sztuki walki wieki: 9 lat

Po ostatnim turnieju, w towarzystwie Xiaoyu, Panda wróciła do Wyższej Szkoły Mishima. Od tego czasu Panda spędzała dni trenując z Xiaoyu. Od jakiegoś czasu była ciekawa gdzie jest Kuma, który zniknął po turnieju.

Dwa lata po turnieju, Xiaoyu powiedziała Pandzie o zgłoszeniu się do "The King of Iron Fist Tournament 4". Po usłyszeniu troski Xiaoyu dotyczącej turnieju i Mishimy Zaibatsu, Panda była bardo szczęśliwa i postanowiła, że zostanie ponownie ochraniarzem Xiaoyu.


Hwoarang

Narodowość: Korea Styl walki: Tae Kwon Do wieki: 21 lat

Hwoarang został powołany do wojska, wrócił do swojej ojczyzny w Korei i został przydzielony do jednostki specjalnej. Dzięki sukcesom w różnych misjach oraz umiejętnością Tae Kwon Do i innych sztuk walk, był uważany za jednego z lepszych żołnierzy, ale skłonność do łamania reguł i rozkazów przyprawiały o ból głowy starszych oficerów.

Hwoarang nie był zainteresowany życiem w wojsku i odczuwał pustkę w sobie. Tęsknił za oszukiwaniem innych na walkach ulicznych i wzrastającej adrenaliny podczas walki wręcz. Często myślał o jednej szczególnej walce ...o walce przeciwko Jin'owi Kazama. Wojsko nie mogło stłumić tej tęsknoty.

Pewnego dnia, Hwoarang znalazł zapowiedÄ˝ następnego turnieju. Krew w nim zawrzała. Będzie mógł pokonać Jin'a, Heihachi Mishima, i każdego kto odważy się wyzwać go do pojedynku.

Wypełniony podnieceniem którego nie czuł od lat, Hwoarang wyślizgnął z bazy wojskowej i skierował się w stronę turnieju.


Yoshimitsu

Narodowość: nieznana Styl walki: Manji Ninjutsu wieki: nieznany

Jako że jest przywódcą Manji Party, Yoshimitsu musiał zapewnić zaopatrzenie w żywność, pomoc medyczną i schronienie dla ciągle zwiększającej się liczby zbiegów politycznych z całego świata. Niestety, ze stałym koniecznym finansowaniem i niedostateczną siłą roboczą, Yoshimitsu nie był pewny przyszłości jego organizacji.Kiedy usłyszał o "The King of Iron Fist Tournament 4", wyobraził sobie zgodę pomiędzy Manji Party, a Mishima Zaibatsu. Z tym marzeniem w świadomości, natychmiast zdecydował się na wejście do turnieju. Za wszelką cenę musi pokonać Heihachi Mishimę.


Julia Chang

Narodowość: USA Styl walki: chińskie sztuki walki wieki: 20 lat

Julia jest studentką archeologii. Pewnego dnia, odkryła, że jej ziemia rodzinna jest w niebezpieczeństwie, gdyż coraz większą jej powierzchnię pokrywały pustynie; spowodowane to było szybką zmianą globalnego ekosystemu. Julia chciała uratować swój dom, i zaczęła myśleć o odnowienie ekosystemu.

Julia przyłączyła się do udoskonalania genetycznych badań grupy dowodzonej przez profesora T, który zajmowała się także biologicznym mechanizmem zasilającym. Badania profesora T były prawie tak ekskluzywne jak badania korporacji G. W istocie rzeczy, superkomputery korporacji G zlokalizowały ich wysoko strzeżone centrum badań, które obliczało intensywność analiz biogenetycznych oraz modelowanie ekosystemu. Wszystkie dane ich projektu były również zgromadzone w plikach na serwerze korporacji G.

Julia pochłonęła się codziennymi badaniami, czekała na dzień w którym praca o zasilaniu ekosystemu będzie gotowa. Gdy projekt będzie gotowy, uratuje swój dom.

Pewnego dnia, Julia uczyła się z profesorem T, wtedy projekt nie był jeszcze skończony. Mishima Zaibatsu wówczas zaatakował pilnie strzeżone centrum badań korporacji G i ukradli wszystkie jej dane dotyczące projektu. Julia nie wiedziała o istnieniu sekretnych badań korporacji G, to też nie troszczyła się o nie, ale wiedziała, że musi odzyskać jej dane od Mishima Zaibatsu żeby uratować jej ziemie przed pokryciem się w ciągu kilku lat pustynią.

Julia szukała w sieci i zbierała informacje dotyczące Mishima Zaibatsu. Jej oczy zabłysnęły gdy zobaczyła stronę ogłaszającą "The King of Iron Fist Tournament 4".


Violet

Narodowość: Wyspy Bahama Styl walki: Mishima oparte na Karate wieki: 45 lat

Violet ma udziały kilku firm oraz jest przywódcą manufaktur humonoido-robotów. Znana jest jego przeszłość, wiódł spokojne życie w rezydencji na Bahamach. Znurzony swoim karierowym stylem życia, Violet zdecydował wziąć udział w Czwartym Turnieju Króla Zelaznej Pięści.

Starsi zarządcy w jego towarzystwie mówili, że jest to tylko sposób rozrywki tego bogatego człowieka. Violet nie był słaby fizycznie, a mimo to postanowił, że uzbroi się w broń, którą wcześniej wyposaży w różnorodne funkcje.

Miał jednak znaczący powód wstąpienia do turnieju.

Violet wierzył w to, że skończy swoją broń, którą są zaawansowane humanoidy. Sądził że utopijny świat wypełnią nieorganiczne humanoidy i on będzie ich ludzkim władcą. Pływ technologii w świecie zaaprobował biotechnologię. Mishima Zaibatsu i Heihachi Mishima byli częścią tego mechanizmu, posiadali oni niepojętą siłę dzięki inżynierii genetycznej.

Violet przyśpieszył odkrycia związane z prototypem humanoida z powodu turnieju. Jeśli prototyp będzie gotowy na czas, będzie mógł wziąść udział w turnieju z doskonałymi narzędziami PR. Umysł Violet'a wypełnił się wizjami, on i jego humonoid zdominuje Czwarty Turniej Króla Zelaznej Pięści.


Ling Xiaoyu

Narodowość: Chiny Styl walki: Hakke Ken, Hike Ken i chińskie sztuki walki wieki: 18 lat

Ling była juniorem w Wyższej Szkole Mishima. Do tej pory żyła, studiowała i trenowała jako wychowanek Mashimy Zaibatsu. Brakowało jej jakiegoś prywatnego celu, rosło w niej zmęczenie procedurą każdego dnia.

Jednak pewnego razu, otrzymała anonimowego meila, ostrzegającego ją o diabelskich zamiarach Heihachi’ego i że jej życie stoi w niebezpieczeństwie. Ling odpowiedziała na meila, ale nie otrzymała dalszych wiadomości od anonimowej osoby.

Intuicja Ling mówiła jej że to Jin, który zaginął od czasu ostatniego turnieju mógł wysłać tą wiadomość. Wierzyła ona w treść wiadomości i zaczęła podejrzewać Heihachi i Mishima Zaibatsu.

Na wieść o ogłoszeniu następnego turnieju, Ling podjęła decyzję wzięcia w nim udziału - wierząc, że zjednoczy się z Jin'em i odkryje prawdę o Heihachi i Mishima Zaibatsu.


Craig Marduk

Narodowość: USA Styl walki: Vale Tudo wieki: 28 lat

Niepokonany przez cztery lata na profesjonalnym ringu, Craig Marduk był kiedyś szanowanym i siejącym postrach wojownikiem Vale Tudo. Jednak został wykluczony z profesjonalnej kategorii, ponieważ łączono jego osobę z skandalem korupcyjnym. Przykra wpadka zadziałała na jego osobę i na towarzystwo, gniew Craig'a pochłonął jego duszę.

Pewnego dnia, Craig rozpętał barową awanturę w Arizonie i zabił przeciwnika podczas walki. Został oskarżony za zabójstwo drugiego stopnia, skazano Craig'a na 10 lat więzienia karnego.

Dwa lata póÄ˝niej, Craig został tajemniczo zwolniony. Pewien anonimowy "dobroczyńca" widocznie przekupił sądownictwo, aby zwolnili z więzienia Craig'a.

Koperta została dostarczona Craig'owi krótko po jego wypuszczeniu. Otworzył ją i znalazł w niej bilet lotniczy i artykuł o Czwartym Turnieju Króla Żelaznej Pięści.


Lei Wulong

Narodowość: Chiny Styl walki: pięć chińskich sztuk walki wieki: 47 lat

Życie Leia pochłonęła jak zwykle praca w policji. Pechowo dla niego, jego życiowa partnerka nie przepadała za jego pracoholizmem i zerwała z nim. Związała się teraz z jego asystentem. Lei'ego irytowało to że , asystent spełniał funkcję łącznika między nim a jego byłą. Popadł przez to w depresję.

W tym samym czasie, Lei spartaczył akcję udaremniającą przestępstwo syndykatowi. Lei zawiódł i nie schwytał agenta syndykatu, który miał sprowadzić policję na trop bossa. Policja była bezsilna, przez dwa lata bez skutku przeprowadzała intensywne, tajne dochodzenie.

Rywalizujący z nim detektywi, którzy zazdrościli Lei'emu, wiedzieli o jego wpadce i mieli okazje wyrządzić szkodę jego karierze. Bez wiedzy Lei'ego, rywale donieśli zwierzchnikowi, że spartaczenie akcji miała taką przyczynę: "jego osobiste życie ma wpływ na wyniki w pracy". W rezultacie tej zdrady, Lei został zwieszona na miesiąc od aktywnej służby.

PóÄ˝niej po jego zawieszeniu, Lei dowiedział się, że jest planowane morderstwo na bokserze, uczestniku "King of Iron Fist Tournament 4". Syndykat został wynajęty do tego zabójstwa.

Lei przez to mógł zyskać wartościowych informacji od boksera odnoście syndykatu. Jeśli wszystko pójdzie po jego myśli, powinien również przechwycić mordercę i ustalić wiarygodne połączenia między zamachowcem, a syndykatem. Lei wie, że dzięki wysiłkowi jest możliwe schwytanie syndykatu.

Lei wystąpi w turnieju z nadzieją, że odzyska swój honor.


Lee Chaolan

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wieki: 48 lat


Po zdradzie Heihachi i sprzymierzeniu się z Kazuyą w "The King of Iron Fist Tournament 2", Lee został wydalony z Mishima Zaibatsu.

Przez długi czas, myślał tylko o zemście. W końcu zrozumiał, że zabicie starca, któremu zostało w najlepszym przypadku kilka lat życia, jest bezsensowne. Z tym postanowieniem, Lee nabrał dystansu do walki i wyjechał do rezydencji na Bahamy, aby prowadzić samotne życie.

Pewnego dnia, odkrywa ogromną wyprzedaż online akcji korporacji G, jego intuicja mówi mu, że z tą spółką dzieje je coś złego. Nie mylił się. Włamał się do ich tajnej sieci komputerowej i dostał się do wewnętrznej komunikacji firmy. Lee dowiedział się, że Mishima Zaibatsu zaatakował korporacje G i spowodował znaczne uszkodzenia w ośrodkach badawczych.

Dowiaduje się również z gąszczu informacji, że powstaje nowa forma życia opracowana w Mishima Zaibtasu, będzie ona skończona w następnym roku. Okazało się, że aby ukończyć tę formę życia potrzebny jest jeszcze jeden składnik...

Dosyć dziwnie, "The King of Iron Fist Tournament 4" ogłoszono w tym samym czasie, w którym działy się te wydarzenia. Chwilowo pasja Lee do walki na nowo się roznieciła - dzięki oburzeniu w kierunku klanu Mishima.

Aby zapobiec odkryciu przez Mishima Zaibatsu prawdziwej jego tożsamości, Lee wstąpił do turnieju pod fałszywym imieniem. Dla większej pewności, przefarbował swoje srebrne włosy na purpurowe.


Kazuya Mishima

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wieki: 49 lat


Pokonany przez Heihachi i wrzucony do krateru wulkanu, 20 lat póÄ˝niej, zostaje przywrócony do życia przez korporację G, biotechniczną firmę zajmującej się rewolucyjnymi odkryciami w obszarze badań biogenetycznych. Dzięki pomocy korporacji G, Kazuya śledzi mechanizm Devil Gene, który znajduje się w jego ciele i został poddany eksperymentom genetycznym. Kazuya wierzy w to, że tak jak dawniej, odblokuje i będzie mógł kontrolować moc Devil Gene, i wtedy będzie na tyle potężny, aby pokonać Heihachi'ego i zniszczyć Mishima Zaibatsu.

Dwadzieścia lat póÄ˝niej, oddziały Tekken Force zaatakowały korporacje G, znalazły obiekt zainteresowania bez włączania alarmu i z powodzeniem kradnie dane dotyczące badań dla Mishima Zaibatsu. Kazuya dowiedział się że jest także celem do ataku. Rozwścieczony tym że Heihachi jeszcze raz chce zrujnować jego plany, jest zdeterminowany do dążenia do zemsty na swoim ojcu bardziej niż kiedykolwiek.

Kazuya natychmiastowo rozpoznaje, że ogłoszenie "The King of Iron Fist Tournament 4" jest pułapką ustawioną przez Heihachi do zwabienia go. Pomimo tej świadomości, wstąpił do turnieju, który jest szansą na pokonanie swojego ojca.


Paul Phoenix

Narodowość: USA Styl walki: kombinacja sztuk walki opartych na Judo wieki: 48 lat


Paul przeszedł niepokonany przez cały Trzeci Turniej o Tytuł Króla Żelaznaj Pięści i gładko zwyciężył z Ogre. Opuchnięty i dumny wrócił do domu, jednak jego radość trwała krótko. W nieznany dla niego sposób, Ogre przekształcił się w swoją drugą formę - True Ogre (Prawdziwy Ogre) - i turniej kontynuowano po jego odjeÄ˝dzie.

Chociaż Paul twierdził, że jest prawdziwym mistrzem trzeciego turnieju, niewielu wierzyło w niego, że ostatecznie łatwo spróbuje zmienić swoje nastawienie. Przyjaciele i wielbicielki powoli znikali, jego szkoła upadła, ponieważ studenci zaczęli się wypisywać

Pewnego dnia, Paul czytał gazetę i zobaczył ogłoszenie "The King of Iron Fist Tournament 4". Rozpalony, pragnął wygrać ten turniej, zdecydował, że udowodni sobie i wszystkim, że jest jedynym prawdziwym mistrzem. On chce wygrać!


Jin Kazama

Narodowość: Japonia Styl walki: tradycyjne Karate wieki: 21 lat

Brisbane, Australia... miasto zapełnione różnymi budynkami. Pomiędzy drapaczami chmur, znajduje się mała szkółka. Młody mężczyzna trenował tam, jego twarz przykryta była kapturem od jego kurtki. Trenował bardzo spokojnie..

... Tym młodzieńcem był Jin.

Dzień po dniu, Jin trenował tradycyjną sztukę karate. Od czasu zdrady Heihachi'ego, Jin brzydził się wszystkim co pochodzi od jego dziadka - jego krwią rodziny Mishima, jego stylem walki, devil genem w jego krwi, po prostu wszystkim. Od uczył się stylu walki Mishima-ryu, dzięki pomocy nauczycielowi tradycyjnego karate.

Jin pragnął zniszczyć Devil gen z krwi jego dziadka - Heihachi Mishima, oraz z jego ojca - Kazuy.

Pewnego dnia Jin słyszał wieść że "The King of Iron Fist Tournament 4" został ogłoszony.

Nareszcie jest okazja na wyniszczenie klanu Mishima. Bez wahania, Jin zatwierdził swoją decyzję o wejściu do turnieju.

Jin uderzał w worek z piaskiem swoim bardzo zaostrzonym kopnięciem. Worek nagle pękł, piasek wysypał się..


Nina Williams

Narodowość: Irlandia Styl walki: techniki zabijania oparte na Bone i Aikido wieki: 24 lata

Po drugim turnieju Mishima Zaibatsu wykorzystał Ninę do testu doświadczalnego dla kriogenicznych badania. Piętnaście lat póÄ˝niej, Nina obudziła się ze snu i zgłosiła się do Trzeciego Turnieju o Tytuł Króla Żelaznej Pięści. Walczyła w czasie turnieju z bólem pochodzącym z amnestii, którą nabawiła się poprzez wywołanie sztucznego snu.

Od tego czasu, pochłonęło ją dążenie do Mishimy Zaibatsu i spędzała dni na wykonywaniu misji, ponieważ była kontraktowym zabójcą. Do dnia dzisiejszego, nie może ona odzyskać wspomnień o Annie i o jej prywatnym życiu.

Jest kobietą bez wspomnień i bliskich relacji, jedyną osobą na którą Nina może liczyć, jest ona sama. Jedyną, korzyścią z popełnionych morderstw to tylko świadomość, że jest niezależna.

Pewnego dnia, Nina otrzymała nowy kontrakt od mafii. Celem o którym była mowa w kontrakcie, jest Steve Fox, bokserski mistrz świata. Po małym poszukiwaniu, Nina odkryła, że Fox będzie uczestnikiem czwartego turnieju. Nina umieściła swój celownik na wykonaniu nowej misji i przeniknięciu do turnieju.


Steve Fox

Narodowość: Wlk. Brytania Styl walki: boks wieki: 21 lat

Młody brytyjski bokser, szybki i zwinny, jest mistrzem świata boksu wagi średniej i dlatego stoi na szczycie swojej dyscypliny. Ma wszystko czego chce, wykluczając jedną rzecz - przeszłość. Adoptowany w dzieciństwie, Steve nigdy nie wiedział tożsamości swoich biologicznych rodziców oraz skąd się wzięła blizna na jego ramieniu.

Pewnego dnia, Steve dostał rozkaz przegrać walkę, gdyż mafia założyła się o dużą sumę i obstawiła porażkę mistrza. Steve odmówił współpracy i wygrał walkę niezależnie od groÄ˝by

Niestety, mafia dotrzymała słowa co do groÄ˝by i wystawiła cenę za głowę Steve'a. Przed mafią, podczas gorącej gonitwy, uciekał z Anglii do USA, aby kontynuować swoje życie jako nieznany mężczyzna. Nikt nie wiedział gdzie się schował, nie mógł zupełnie zwrócić uwagę na siebie, bo mafia ciągle go szukała.

Steve jednak zdawał sobie sprawę, że i tak prędzej czy póÄ˝niej mafia złapie go. Nikt by go nie poznał jakby go zabili, nigdy by się nie dowiedział prawdy o swej przeszłości.

Aby zrealizować swój cel, czyli poznać przeszłość, Steve zdecydował się że znów będzie w świetle reflektorów i wystąpi w "The King of Iron Fist Tournament 4".


Christie Monteiro

Narodowość: Brazylia Styl walki: Capoeira wieki: 18 lat

Christie jest wnuczką mistrza Capoeira, od którego Eddy Gordo nauczył się sztuki Capoeira podczas siedzeniu w więzieniu. Podczas odsiadki, złożył on przysięgę mistrzowi, że przekaże sztukę Capoeira jego wnuczce.

Eddy znalazł Christie krótko po jego powrocie z trzeciego turnieju i nauczył ją sztuki Capoeira, tak jak obiecał mistrzowi. Jedynie po dwóch latach opieki, Eddy uważał, że Christie jest już świetnym wojownikiem.

Ale niedługo po tym, Eddy nagle zniknął, opuścił Christie tymi słowami: "Muszę szukać zemsty przeciwko ludziom odpowiedzialnych za śmierć mojego ojca."

Zmartwiona jego niespodziewanym i tajemniczym zniknięciem, Christie szuka Eddy'ego z jej jedyną wskazówką - "The King of Iron Fist Tournament 4".


Bryan Fury

Narodowość: USA Styl walki: Kick Boxing wieki: 31 lat


Bryan chciał się spełnić, ponieważ jego życie szybko zmierzało ku końcowi. Dwa lata temu Mishima Zaibatsu rekrutował Doktora Abel'a jako czołowego doradcę naukowego. Kiedy to się stało, Abel opuścił Bryan'a dając mu do zrozumienia, że jest przestarzałym cyborgiem.

Bryan wiedział, że jedyną osobą która potrafi przedłużyć jego życie, jest doktor Abel, jego twórca. Bryan pogardzał zarówno Heihachi Mishime, ponieważ wziął Abel'a od niego, i Abel'a bo porzucił go.

Pewnego dnia, Bryan słyszał wiadomości na temat "The King of Iron Fist Tournament 4" i zdecydował się wziąć udział w turnieju. Wstąpił do turnieju ze świadomością, że prawdopodobnie będzie to jego ostatnia walka. Ciężko trenował, czuł, że jego śmierć szybko się zbliża.

Pomimo zbliżającej się śmierci, jego siła fizyczna nie malała. Odwrotnie niż mogło by się wydawać, mięśnie Bryan'a zalały się energią i uczyniły go mocniejszym niż wcześniej. Dalej z jego nową siłą, Bryan opracował prawie że niekontrolowaną wściekłość, która ujawnia się także w fizycznym wyglądzie.

Postawił wszystko w to co się wydarzy - jeśli wygra turniej, zostanie głową Mishimy Zaibatsu. Ważniejsze jest to, jeśli Bryan wygra z Heihachi Mishima w turnieju, to powinien łatwo objąć kontrole nad całym Mishimą Zaibatsu i będzie miał władze.

Jeśli wszystko pójdzie według jego planu, Bryan rozkaże Abel'owi aby zmodyfikował jego ciało w celu przedłużenia życia. To będzie również okazja do polepszenia jego ciała.


Heihachi Mishima

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wieki: 75 lat

Dwa lata temu Heihachi nie zdołał złapać Ogre. Za pomocą naukowców, pozbierał krew i pozostałe tkanki po Ogre, aby spróbować stworzyć nową formę życia poprzez złączenie materiału genetycznego Ogre z jego własnym. Eksperyment się nie udał, jednak Heihachi dowiedział się, że Devil Gene jest konieczny do złączenia genotypu Ogra z jego własnym genotypem.

Aby zdobyć Devil Gene, Heihachi poszukiwał Jin'a, który przeszedł transformacje podczas ostatniego turnieju. Podczas poszukiwań, dowiedział się, że ciało jego syna, Kazuy - którego zabił 20 lat temu - było składowane dla przełomowego rozwiązania biotechnicznego przez firmę zwaną korporacja G.

Heihachi wysłał oddziały Tekken Force, aby napadły na korporację G i odzyskały zwłoki Kazuy. Zniszczyli oni laboratorium korporacji G, wydawało się, że misja zakończy się sukcesem. ...Do czasu w którym Kazuya został wskrzeszony przez tą korporację, "odwdzięczył" się swemu ojcu i zniszczył oddziały Tekken Force, przez co misja nie powiodła się.

Heihachi potrzebował ciała Kazuy lub Jin'a, aby stworzyć nową formę życia. Po długich przemyśleniach z diabelskim uśmieszkiem postanawia .

Następnego dnia ogłasza, że odbędzie się "The King of Iron Fist Tournament 4", a stawką jest Mishima Zaibatsu.


King

Narodowość: Meksyk Styl walki: wrestling wieki: 30 lat

Armor King, nauczyciel i przybrany ojciec Kinga, umarł.

King zobowiązał się nad grobem Armor Kinga, że będzie dążył do zemsty na człowieku odpowiedzialnym za śmierć jego wychowawcy.

Mężczyzna aktualnie odbywa karę w więzieniu. Dzięki pieniądzom, które zaoszczędził, King zaplanował, że zwolni z więzienia mordercę i wyśle mu bilet lotniczy wraz z zawiadomieniem o turnieju.

Jego plan zaczął się, skierował się w stronę turnieju aby czekać na zaprzysięgłego wroga, wojownika Vale Tudo.


Marshall Law

Narodowość: USA Styl walki: sztuki walki, Kung Fu wieki: 48 lat

Marshall Law jest świetnym biznesmenem - zarządzał niedawno założoną szkółką oraz Chińskim "fast food'em", który nazywał się "Marshall China". Niestety, stracił koncesję na skutek wojny z konkurentem i ogłosił bankructwo rok póÄ˝niej.

Nie pogodzony z takim obrotem spraw, Marshall popadł w depresje i dni spędzał w domu na piciu alkoholu. PóÄ˝niej pewnego dnia, notatka dotycząca turnieju leżała na progu jego domu. Oczy Marshall'a błysnęły powtórnie wigorem. Po miesiącu intensywnego treningu, wrócił do swojej najwyższej fizycznej formy.

Coś zapaliło ogień w Marshall'u. "To jest to," mówił do siebie, "muszę wszystko położyć na jedną karate w tym turnieju i wygrać!" Ogień w nim był gorętszy niż kiedykolwiek przedtem.


Combot

Narodowość: nieznana Styl walki: naśladowanie wieki: nieznany

Combot jest generalnym humanoido-robotem, Lee Chaolan wprowadził go do Czwartego Turnieju o Tytuł Króla Żelaznej Pięści jako część swojego planu na zwycięstwo.

Combot w odróżnieniu od pozostałych humonoidów-robotów nie jest dopracowany. Poza tym jego standardowe funkcje motoryczne, potężna nauka funkcjonowania AI pozwala na perfekcyjne naśladowanie ruchów ludzkich. Z tą zdolnością, Combot jest odpowiedni dla szerokiego spektrum zastosowania np. opieka nad dzieckiem, utrzymywanie domu, usługi przemysłowe, a nawet służba w wojsku.

Jednak ten Combot jest unikalną wersją przystosowaną do walki wręcz. Przyspieszono jego produkcję, aby zdążyć na turniej.

Plan Lee Chaolan’a polegał na tym, że Combot zapamiętywał różne sztuki walki, będzie robił coraz większy postęp im dłużej będzie trwał turniej. Jego ostateczny cel to stworzenie najmocniejszej broni na świecie i wygranie Mishima Zaibatsu w tym samym czasie.

Niestety nie było czasu aby usunąć błędy Combot'a. W rezultacie, kilka błędów pozostało w pamięci podsystemu, kiedy turniej startował.

Te błędy przeszkadzały Combot'owi w naśladowaniu ruchów więcej niż jednej osoby równocześnie.