Tekken Poland

|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Site » Historia strony
A więc drodzy czytelnicy w tym artykule dowiecie się conico o okolicznościach powstania strony i o kierunku jej rozwoju. W wakacje 2004 z bratem zagrywaliśmy się w czwartą część Tekkena, ja jako zapalony "webmaster" szukałem tematu na swoją stronę, gdy znalazłem oficjalny sajt T4 poczułem ogromne natchnienie i postanowiłem, że stworzę portal właśnie o tej grze. Około na początku sierpnia zacząłem tłumaczyć profile postaci T4, zajęło mi to 2-3 tygodnie. Na początku nie dbałem o walory wizualne strony, chciałem aby użytkownicy odwiedzali ją dla treści a nie dla formy. W zaledwie kilka dni zrobiłem prosty layout w kolorystyce niebiesko-bordowej. Patrząc z perspektywy czasu strona wyglądała delikatnie mówiąc... tak jakby była zrobiona w paincie (nawet taka uwaga dostałem od szanownej Ice którą pozdrawiam toungle.png).


Strona ukazała się na serwerze pod koniec sierpnia, miała tylko 4 działy plus oczywiście stronę główną, nazwałem ją Tekken-Portal. Tematyka była dosyć ograniczona, gdyż skupiłem się głównie na czwartej odsłonie Tekkena. Kilka dni po premierze strony, poprawiłem nieco jej wygląd, zrezygnowałem z koloru bordowego i zamiast niego zrobiłem wykończenia imitujące "ogień". Wyglądała ona trochę lepiej, ale to nie było jeszcze "to" czego oczekiwałem. Gdzieś pod koniec września zacząłem tłumaczyć kolejne profile, tym razem z Tekken 3. Objętość strony podwoiła się toungle.png Były już od tego czasu dostępne analogiczne do T4 działy w których były teksty z T3. Na początku paÄ˝dziernika zacząłem robić nowy lay, był on podobny do poprzednich ale umieściłem więcej "ognistych" dodatków. Powstały działy o Tekkenie 5, chociaż pozostały one puste, aż do końca miesiąca. Wtedy zacząłem tłumaczyć profile i historię. Nie zajęło mi to zbyt dużo czasu, gdyż jeszcze nie były znane wszystkie postacie T5. Pod koniec paÄ˝dziernika/na początku listopada umieściłem te profile na stronie, wraz z jeszcze jedną zmianą layoutu. Tym razem zrobiłem go całkowicie od nowa, kolorystyka niebieska z dodatkami szarego nawet fajnie się prezentowała
. W historii tej stonki stosunkowo często zmieniałem jej wygląd, kolejna wersja layu nastąpiła pod sam koniec paÄ˝dziernika. Zdecydowanie najlepiej jak dotąd się on prezentował, kolorystyka czarno-szara była dobrze wyważona i przyjemnie się na nią patrzyło.
Z czasem oczywiście dodawałem kolejne teksty związane z T5. Tradycją oczywiście stało się że wygląd zmienia się szybciej niż obraz w kalejdoskopie. Zacząłem pracę nad nowym layoutem, miałem na celu zrobić skromny, nie rzucający się w oczy, a zarazem starannie wykonany lay i myślę że mi to się udało. Premiera jego nastąpiła 1 stycznia 2005 roku, czyli w Nowy Rok.
Od tego czasu Tekken-Portal zamienił się w Tekken Poland.

Strona się ciągle rozwijała, obmyślałem jak ją jeszcze rozbudować. Wpadłem na pomysł aby założyć forum dyskusyjne, premiera nastąpiła 14 stycznia 2005 roku. Od dłuższego czasu starałem się o sponsora, gdyż darmowe serwery na których znajdowała się strona często miały awarie. W końcu dostaliśmy stabilny i szybki serwer od serwisu gry-online.pl. Od 26 stycznia strona znajduje się już na serwie GOL. 27 stycznia dodałem profile postaci z T2, za jakiś czas będą dodane teksty do T1.

27 marca 2005 roku znowu zmieniliśmy szatę graficzną strony, tym razem na kolor czerwony. Codziennie poprawiałem drobne niedociągnięcia, których nie mogłem usunąć do czasu premiery layu, z niezależnego ode mnie powody (sponsor). Wraz z nowym layoutem pojawił się nowy dział: "Sztuki Walki", który opisuje style które możemy zobaczyć w serii Tekken. Kilka dni po tych wydarzeniach dodałem kolejny nowy dział: "Juggle T5", a chwile po tym "Tekken Translate", czyli znaczenie najważniejszych słów w Tekkenie.

Nadszedł październik 2005 roku, więc pierwsza rocznica serwisu... Została ona "hucznie" świętowana, gdyż powstała nowa wersja serwisu zwana Tekken Poland v.2.0. Strona działa na silniku napisanego przez Peter'a, to jest duży krok na przód, gdyż kolejne ulepszenia, czy aktualizacje zostały uproszczone.

Kolejne miesiące zleciały, w lipcu 2006 silnik strony, jak również lay został odświeżony i ulepszony. Dodano nowe możliwości, np. komentowanie newsów. Kolejne pomysły puszczą się w umyśle naczelnego, co z tego wyniknie? Tego nawet sam naczelny nie wie smile2.png
[serwis żyje]