Tekken Poland

|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Tekken 4 » Historia
Dwa lata po tym jak Heihachi nie zdołał schwytać Ogra...

Nie godząc się z porażką, Heihachi rozkazał swoim naukowcom pozbierać próbki, tkanki skóry i wszystkie pozostałości po Ogrze (wiedział, że True Ogre jest prawdziwym przeistoczeniem) w celu prowadzenia eksperymentów genetycznych. Celem Heihachi'ego było stworzenie nowej formy życia poprzez połączenie genotypu Ogra z jego własnym genotypem. Jednak eksperyment nie powiódł się.

Po obszernych eksperymentach, bioinżynierowie doszli do wniosku, że dodatkowy gen - Devil Gene - jest konieczny do połączeniu kodu genetycznego Ogra z kodem pochodzącym od innego, żywego organizmu. Heihachi dowiedział się kto posiada potrzebny mu Devil Gene, tą osobą jest... Jin Kazama.

Jin, który pokonał Ogra na "The King of Iron Fist Tournament 3", został śmiertelnie postrzelony przez Heihachi'ego. Podczas gdy wydawało się ze umiera, przekształcił się w Devila. Gdy transformacja zakończyła się, podjął się walki z Heihachim i zwyciężył. Miejsce pobytu Jina nie było znane po turnieju.

Heihachi szukał Jina bez skutku. Jednak podczas tego dochodzenia znalazł fotografie sprzed 20 lat. Na zdjęciu widoczne były spalone, pokaleczone zwłoki. Uwagę Heihachi'ego przykuły zdeformowane plecy zwłok, zauważył na nich kończyny przypominające wystające skrzydła.

Przekonany że na zdjęciu był Kazuya, jego własny syn, którego wrzucił do wulkanu 20 lat wcześniej, Heihachi skupia się na znalezieniu ciała. Poszukiwania ostatecznie doprowadziły go do korporacji G, czołowej biotechnicznej firmy, która prowadzi biogenetyczne badania.

Heihachi dowiedział się, że ta firma znalazła zwłoki, przeanalizowała ich materiał genetyczny i jest w połowie drogi do stworzenia nowej formy życia wykorzystując wcześniej skompletowane dane. Heihachi jest przekonany że zwłoki Kazuy i wcześniej wspomniane dane są osobno zabezpieczone w laboratoriach badawczych korporacji G w Nabrasce i w Nepalu.

Piątek, 25 grudnia. Oddziały Tekken Force napadły na maksymalnie zabezpieczone laboratorium korporacji G w Napolu. Dolne piętra budynku zostały zniszczone, serwery z danymi zostały przetransportowane śmigłowcami o dużej wytrzymałości.

W tym samym czasie, jednostki dowodzone przez Heihachi'ego przenikały do podziemi badawczych w Nebrasce, tam gdzie przechowywano zwłoki Kazuy. Heihachi obserwował to z helikoptera, w odróżnieniu od akcji w Nepalu, operacja w Nebrasce nie szła według planu. Monitory taktyczne pokazały, że pierwsza fala oddziałów Tekken Force zaginęła w magazynie w którym rzekomo były przechowywane zwłoki Kazuy.

Sylwetka o dużych rozmiarach ukazała się w pokoju. Gdy Heihachi przyjrzał się dokładnie tej osobie, natychmiastowo ją rozpoznał. Był to Kazuya Mishima.

Kazuya został wskrzeszony przez korporację G. Po jego wskrzeszeniu, Kazuya zaoferował swoje ciało jako materiał doświadczalny w celu poznania prawdziwej natury Devila w jego ciele. Celem Kazuy było połączenie jego dwóch jaźni w jedną. Teoretyzował, że gdy połączy się jego ciało z Devilem to będzie mógł wykorzystać tą siłę. Będzie mógł ostatecznie podjąć się zemsty na Heihachim i Mishima Zaibatsu (imperium finansowe).

Rozwścieczony tym, że Heihachi pokrzyżował jego plany, Kazuya zniszczył dobrze uzbrojony oddział Tekken Force i zniknął w płomieniach, szczątkach laboratoryjnych. Heihachi rozwścieczył się ucieczką Kazuy i wyładował swoją złość na jego nieszczęsnych podwładnych, którzy zakomunikowali o ucieczce.

Abel, czołowy doradca Heihachi'ego, nastawił złość Heihachi'ego na szybkie odnalezienie drogi do pojmania Kazuy. Heihachi wpadł na pewien pomysł i skupił się na jego wykonaniu.

Minęły już dwa lata od zakończenia "The King of Iron Fist Tournament 3". Mishima Zaibatsu ogłosił "The King of Iron Fist Tournament 4" i wystawił wielkie finansowe przedsiębiorstwo jako nagrodę. Mistrz, który pokona Heihachi'ego na końcu turnieju odziedziczy Mishima Zaibatsu.

Kazuya wiedział dobrze, że turniej jest tylko pułapką na zwabienie go, ale mimo to decyduje się na wstąpienie do turnieju - to jego szansa na pokonanie Heihachi'ego.