Tekken Poland

|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Tekken 5 » Profile postaci

Tekken 5 postacie - historia, opis, fabuła


Craig Marduk

Narodowość: USA Styl walki: Vale Tudo wiek: 28 lat

Niepokonany Craig, wojownik Vale Tudo był rozwścieczony po porażce z King'iem w poprzednim turnieju. Po tym jak został wypisany ze szpitala, ułożył sobie surowy reżim treningowy, dzięki któremu doszedł do najwyższej formy fizycznej.

Pewnego dnia, Marduk wziął udział w turnieju Vale Tudo ubierając czarną maskę jaguara. Kolejno pokonywał każdego przeciwnika który stanął mu na drodze i oznajmił swój zamiar ponownej walki z King'iem .

Po raz drugi wystąpi w Turnieju Żelaznej Pięści.


Marshall Law

Narodowość: USA Styl walki: Sztuki walki, Kung Fu wiek: 48 lat

Mistrz sztuk walki i świetny szef kuchni - Marshall Law.

Po nieudanym interesie związanym ze swoją restauracją, Marshall Law wstąpił do Turnieju Żelaznej Pięści, aby zdobyć bardzo potrzebne mu pieniądze. Jednak zawiódł i nie wygrał turnieju, nie ma nawet pieniędzy na utrzymanie domu. Marshall zakończył swój pobyt w Japonii i zaczął pracę w sławnej chińskiej restauracji.

Miesiąc po turnieju, Marshall odebrał telefon od swojej żony. Forest wsiadł na motocykl Paul'a, chcieli odbyć miłą przejażczkę, która zakończyła się dużym ulicznym wypadkiem. Marshall potrzebował ogromną sumę pieniędzy aby pokryć koszty wyrządzonych strat oraz pobyt w szpitalu swojego syna. Aby to zrealizować i zarobić wystarczającą ilość pieniędzy w celu zwolnienia za kaucją Foresta, nie ma wyboru i musi wygrać Piąty Turniej Króla Żelaznej Pięści.


Hwoarang

Narodowość: Korea Styl walki: Tae Kwon Do wiek: 21 lat

As Tae Kwon Do i rywal Jin'a Kazama - Hwoarang.

Hwoarang został zatrzymany przez Południowo Koerańskie wojsko podczas ostatniej rundy w czwartym turnieju, w walce ze swoim rywalem Jin'em Kazama.

Hwoarang'a wzięto do Koreańskiej ambasady, gdzie przyprowadzono go przed ambasadora. "Wybaczam ci, ale zapłacisz za swój incydent. Poza tym otrzymaliśmy ważny wojskowy list adresowany do ciebie. Proszę natychmiast go przeczytać!"

Po przeczytaniu tego listu Hwoarang nagle wstał. "Nie mogę w to uwierzyć! Jesteś pewny że to nie pomyłka?"

Dwa miesiące póÄ˝niej Hwoarang zakończył swą służbę w wojsku. Nic nie mogło go zatrzymać, Hwoarang jest zdecydowany na konfrontacje z Jin'em Kazama.


King

Narodowość: Meksyk Styl walki: wrestling wiek: 30 lat

King, zamaskowany, profesjonalny wrestler, który odziedziczył odwagę od dwóch mistrzów.

Po pokonaniu Craig'a Marduk w czwartym turnieju i zemście za śmierć swojego mistrza, King skierował się w stronę szpitala w którym leżał Marduk, aby położyć kres wszystkiemu i zabić swojego rywala. Zanim oddał zabójczy cios, King spojrzał na fotografię ukazującą Marduka w objęciach swojej rodziny. Wtedy, patrząc na to zdjęcie, na którym był Craig w objęciach szczęśliwej rodziny, uświadomił sobie, że pragnienie zemsty jest głupotą i odszedł.


Raven

Narodowość: nieznana Styl walki: Ninjutsu wiek: nieznany

Pseudonim "Raven", jest jednym z najbardziej zręcznych i bezlitosnych agentów pewnej organizacji do której należy. Ma na twarzy bliznę w kształcie X, która jest jego znakiem rozpoznawczym.

Podczas misji, polegającej na śledzeniu relacji między Mishima Zaibatsu, a Korporacją G, był świadkiem zabójstwa Heihachi Mishimy, w którym brał udział Jack, a raczej jego mechanizm samozniszczenia.

Potem, śledztwo Ravena obejmowało Turniej Żelaznej Pięści. Zdecydował się na wstąpienie do turnieju mając na celu zebranie informacji o turnieju i o kulisach tego zdarzenia.


Asuka Kazama

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: 17 lat

Gdy była dzieckiem, Asuka uczyła się tradycyjne sztuki walki Kazama od swojego ojca. Już od małego była bardzo sprawiedliwa, przejawiało się to tym że w Osace przerywała walki uliczne w swoim sąsiedztwie.

Pewnego dnia, podczas powrotu do domu, Asuka znalazła poturbowanych uczniów swojego ojca. Dowiedziała się od nich, że nieznany Chińczyk zjawił się w szkółce, pobił ich i sprawił że jej ojciec wylądował w szpitalu.

Kilka dni póÄ˝niej, detektyw Międzynarodowej Organizacji Policji Kryminalnej z Hong Kongu przybył aby zbadać ten incydent, wspominając że bardzo prawdopodobne jest to że podejrzany będzie brał udział w turnieju. Po usłyszeniu tych słów, Asuka zdecydowała, że weÄ˝mie udział w turnieju.


Feng Wei

Narodowość: Chiny Styl walki: chińskie Kenpo wiek: 26 lat

Mistrz chińskiego Kenpo, Feng Wei kontynuował trening, aby stać się najsilniejszym wojownikiem na świecie.

Jako mały chłopiec, Feng Wei zaczął treningi z mistrzem Kenpo, na którego mówiono Shinken, sądzono że włada "Boską Pięścią". W czasie matury, Feng Wei bez wątpienia był najsilniejszym wojownikiem w swojej szkółce.

W swoim dążeniu do najsilniejszego wojownika globu naruszył reguły swojej szkółki, zabraniającej walki z mistrzami sztuk walki innych stylów. Kiedy mistrz próbował go osądzić, Feng Wei zabił go za to. Feng Wei dowiedział się, że klan Mishima ukradł tajemne zwoje Shinken.

Feng Wei wstąpił do Turnieju Żelaznej Pięści z planem na odzyskanie sekretnych zwojów.


Christie Monteiro

Narodowość: Brazylia Styl walki: Capoeira wiek: 19 lat

Wnuczka legendarnego mistrza sztuki Capoeira , Christie Monteiro.

Po dłuższej odsiadce w więzieniu, dziadek Christie został wypuszczony na wolność. Kiedy Christie widziała go jak szła się z nim przywitać, był on bardzo zmęczonym, szczupłym i ledwo co mogącym ustać na nogach mężczyzną.

Natychmiast zabrała go do szpitala, doktor wystawił diagnozę, że jej dziadek jest chory na nieuleczalną chorobę i pozostało mu około pół roku życia. Jednak, jeżeli by mieli technologię leczniczą Mishima, kuracja mogła by się udać.

Po kilku dniach usłyszała, że Mashima Zaibatsu sponsoruje Turniej Żelaznej Pięści 5. Mając na celu uratowanie swojego dziadka, zdecydowała się że weÄ˝mie udział w turnieju.Lei Wulong

Narodowość: Chiny Styl walki: chińskie sztuki walki np. Kung Fu wiek: 47 lat

Super detektyw - Lei Wulong.

Lei ponownie zagościł na pierwszych stronach gazet po tym jak aresztował kilkanaście członków syndykatu podczas zamknięcia czwartego turnieju.

Lei zaczął się interesować atakami na treningowe hale mistrzów sztuk walki w całych Chinach, i rozpoczął dochodzenie w tej sprawie. W ofiarach znaleziono mistrzów Kung Fu, których Lei znał osobiście. Skoncentrował się na tym dochodzeniu, ale ataki niespodziewanie zanikły i sprawa stanęła w miejscu.

Lei dostał raport o podobnym ataku, ale w szkółkach w Japonii. Zaczął podejrzewać kto mógł być z tym powiązany. Ten ktoś będzie obecny na Piątym Turnieju o Tytuł Króla Żelaznej Pięści.


Nina Williams

Narodowość: Irlandia Styl walki: sztuki zabijania oparte na Aikido i Bono wiek: 24 lat

Jej przeszłość jest owiana tajemnicą, Nina kontynuuje życie jako kontraktowy morderca.

Mimo że dowiedziała się że Steve Fox jest jej biologicznym synem, nie zmieniła swojego nastawienia do niego.

PóÄ˝niej po tym jak syndykat został schwytany przez Lei Wulong'a, Nina nie miała powodu aby zabić Steve. Skoncentrowała się natomiast na poznaniu swojej przeszłości. Nina wierzyła że Anna pomoże jej w odzyskaniu pamięci.

Podczas spotkania z Anną obie zaangażowały się w walkę na broń. Walka była długa i trudna, ale żadna nie zwyciężyła. Postanowiły, że kolejnym razem spotkają się na niedawno ogłoszonym Piątym Turnieju o Tytuł Żelaznej Pięści.


Steve Fox

Narodowość: Wlk. Brytania Styl walki: boks wiek: 21 lat

Mistrz świata i nadzwyczajny bokser - Steve Fox.

Biorąc udział w Czwartym Turnieju, Steve Fox chciał zarobić będąc w świetle reflektorów i rozplątać zagadkę o swoim pochodzeniu. Steve współpracując z Lei Wulong'iem, odkrył diabelskie zamiary Mishima Zaibatsu, a także to że Zaibatsu było związane z jego poczęciem. Steve postanowił nie dopuścić do tego aby Mishima Zaibatsu ponownie kogoś skrzywdził i popełnił jakikolwiek błąd.

Krótko po tym Piąty Turniej o Tytuł Króla Żelaznej Pięści został ogłoszony i Steve zdecydował że weÄ˝mie w nim udział. Jest pewny wygranej w turnieju, a potem zniszczenia Mishima Zaibatsu.


Kazuya Mishima

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: 49 lat

Syn Heihachi Mishima i jedyny który posiada Devil Gene, Kazuya Mishima...

Podczas czwartego turnieju, Kazuya cierpiał z powodu porażki z rąk Heihachi'ego, a następnie z rąk Jina w Honmaru. Kiedy ostatecznie odzyskał świadomość był otoczony przez oddziały Jack-4.

"Korporacja G! Oni też chcą mnie wykończyć."

Ludzie Kazuy wraz z Heihachi odpierali kolejne fale Jack'ów aż do czasu gdy zobaczył wypadek Heihachi'ego, opuścił Honmaru bez niego.

Przekształcił się w Devil'a i wyleciał w czasie eksplozji Honmaru. Kazuya jest zdeterminowany do srogiej zemsty na osobie która go zdradziła, zdecydował się na wejście do King of Iron Fist Tournament 5.


Jin Kazama

Narodowość: Japonia Styl walki: Tradycyjne Karate wiek: 22 lata

Jin Kazama, syn Kazuy Mishima i Jun Kazama.

Po wykańczającej walce Kazuy i Heihachi Mishima, Jin chciał uciec i opuścił Honmaru. Był przerażony obecnością zła i nagle stracił przytomność.

Jin'a obudził nieznany hałas, wstając zobaczył górski las, który wydawał się spustoszony przez gigantyczne tornado.

Jednak to Jin tak naprawdę był odpowiedzialny za te zniszczenia. Po powrocie do Yakushima, Jin był męczony przez koszmary. Mógł odczuwać wpływ rosnącej siły devil genu.

"Kwestią czasu jest to, kiedy devil gen całkowicie mnie opanuje."

Chociaż nie ma żadnego celu, Jin swój los oddaje w ręce przeznaczenia...


Ling Xiaoyu

Narodowość: Chiny Styl walki: Hakke Ken i chińskie sztuki walki wiek: 18 lat

Ling, studentka na wyższej uczelni, ma swoją osobistą misję polegającą na uratowaniu rodziny Mishima.

W poprzednim turnieju, Ling zniszczyła diabelskie plany Heihachi dotyczące Yoshimitsu, który wyjawił jej historię rodziny Mishima. Słysząc to Ling przypuszczała, że cała istota otaczającego nieszczęścia rodziny Mishima zaczęła się od tego że Heihachi Ä˝le wychował Kazuyę.

Kiedy Ling usłyszała że Heihachi nie żyje, łza ukazała się w jej oku. "Jeśli tylko mogłabym cofnąć czas..." mówiła ze smutkiem i z żalem.

Później, Ling spotkała się z genialnym naukowcem, który twierdził że może pracować nad maszyną czasu tak długo jak będzie dostawał pieniądze na opracowanie.

Pod warunkiem, że ona jako pierwsza będzie mogła wykorzystać maszynę czasu, Ling wyciąga ze swej kieszeni dużą ilość pieniędzy... i zaproszenie na Turniej Króla Żelaznej Pięści 5.


Lee Chaolan

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate i sztuki walki wiek: 48 lat

Adoptowany syn Heihachi'ego i rywal Kazuy Mishima - Lee Chaolan.

Lee wstąpił do turnieju o Tytuł Żelaznej Pięści pod innym nazwiskiem, aby pokonać Heihachi.

Był bardzo zaskoczony gdy jego przeciwnik i rywal Kazuya Mishima, który podobno nie żył, został pokonany przez ojca.

W zamieszaniu, dotyczącym nowinie o śmierci Heihachi Mishima, Lee planował przejąć Mishima Zaibatsu, popadł w szał kiedy dowiedział się, że ktoś jeszcze również chce to imperium finansowe i postanowił się z tym kimś zmierzyć i pokonać go.

Lee, myśląc że to Kazuya chce przejąć Mishima Zaibatsu, złościł się że znów jego przyrodni brat staje mu na drodze. Miesiąc póÄ˝niej Piąty Turniej o Tytuł Żelaznej Pięści został ogłoszony i Lee natychmiast zdecydował że weÄ˝mie w nim udział.

Lee jest zdeterminowany aby "uregulować rachunki" z Kazuyą podczas Turnieju i starać się o Mishima Zaibatsu.


Julia Chang

Narodowość: USA Styl walki: Xing Yi oparte na sztukach walki wiek: 20 lat

Julia Chang kontynuowała swoje badania na temat rekonstrukcji lasu. Rozczarowana tym, że nie zdołała odzyskać dane dotyczące zalesienia podczas czwartego Turniej Żelaznej Pięści, Julia wróciła do domu i wznowiła badania, które utkwiły w martwym punkcie, znalazła dane, ale nie mogła ich odtworzyć.

W końcu otrzymała list adresowany do niej, był on napisany w obcym języku. Przyłączone było do niego ogłoszenie Piątego Turnieju Króla Żelaznej Pięści.

Aby osiągnąć swój cel, czyli odmłodzenie lasu w celu uratowania jej ojczyzny przed pokryciem się pustynią, Julia zdecydowała się wziąć udział w turnieju.


Paul Phoenix

Narodowość: USA Styl walki: sztuki walki oparte na Judo wiek: 48 lat

Człowiek z najgorętszą krwią we wszechświecie - Paul Phoenix.

"Teraz pokażę im! Wygram wreszcie ten turniej!" Pomyślał Paul podczas gdy ekscytował się przyszłym pojedynkiem z Kazuyą, który nie walczył już od dwudziestu lat.

Jednak, Kuma jak zawsze stanął mu na drodze. Paul dobrze zaczął walkę z Kumą, ale póÄ˝niej miała miejsce desperacka bitwa, ponieważ Kuma był wytrwały. Paul nie wiedział nawet kiedy otrzymał ostateczny cios i przegrał walkę.

Myśląc nad przegraną, uświadomił sobie że zapomniał o istotnej lekcji, która miała uczynić z niego wielkiego wojownika. Zdecydował, że ponownie spróbuje wykonać swój cel, czyli wygrać turniej.

Dwa miesiące później, Paul wstąpił do Piątego Turnieju o tytuł Króla Żelaznej Pięści. "Wygram ten turniej i pokażę kto jest najlepszym wojownikiem na świecie!"


Jack-5

Narodowość: nieznana Styl walki: brutalna siła wiek: 0 lat

Umiłowany Jack-5... Dwa lata temu naukowiec zajmujący się fizyką Jane, próbowała prześlizgnąć się do centrum przemysłu Mishima za pomocą Gun Jack'a, ale ich obecność została odkryta przez oddziały Tekken Force i zostali zaatakowani. Gun Jack stanął na linii ognia aby chronić Jane, jednak po tym jak wstrzymano ogień, Gun Jack nie był w stanie się ruszać.

Dzień później, Jane znalazła i uratowała frachtowiec korporacji G. Dzięki temu została przyjęta do dywizji robotyki przez tą korporację i z sukcesem stworzyła Jack'a-4. Zebrała dane Jack'a-4 i zaczęła pracę nad nowym modelem, Jackiem-5. Słyszała ogłoszeniu piątego turnieju, jest to doskonała szansa aby wypróbować ostatni model, zaopatrzony w najnowszą technologię.


Yoshimitsu

Narodowość: nieznana Styl walki: Manji Ninjutsu wiek: nieznany

Yoshimitsu, przywódca klanu Manji, planował że pieniądze za wygranie turnieju przeznaczy na pomoc ludziom potrzebującym z całego świata.

Na końcu czwartego turnieju, Yoshimitsu włamał się do skarbca Mishima Zaibatsu i ukradł pieniądze. Podczas tej operacji zauważył leżącego Bryan'a Fury i zabrał go do Dr Boskonovitch'a.

Miesiąc póÄ˝niej włączył się alarm w obiekcie badawczym dr Boskonovitch'a. Yoshimitsu szybko podszedł do obiektu i znalazł w ruinach wielu członków klanu Manji. Yoshimitsu znalazł także nieżywego dr Boskonovich'a w najgłębszym sektorze w laboratoriach badawczych i dowiedział się, że Bryan z niedawno wszczepionym generatorami mocy, jest odpowiedzialny za tą rzeÄ˝.

"Zniszczył tych którzy pomogli mu.... Nigdy mu nie przebaczę" Ręka Yoshimitsu zadrżała ze złości.

Kiedy Yoshimitsu dowiedział się, że Bryan weÄ˝mie udział w piątym Turnieju Żelaznej Pięści, wstąpił do tego turnieju, aby pomścić śmierć członków klanu Manji.


Bryan Fury

Narodowość: USA Styl walki: Kick Boxing wiek: 31 lat

Aby otrzymać technologiczne udoskonalenia do jego cybernetycznego ciała, Bryan powierzył swój los dr Boskonovich'owi i poddał się głębokiemu snu.

Po odzyskaniu świadomości, Bryan domyślił się że jego ciało zostało niezmienione. Dr Boskonovich tłumaczył to że ciało Brayan'a zawiera wiele skomplikowanych mechanizmów, i potrzebuje więcej czasu aby całkowicie jego mózg je zrozumiał i mógł je kontrolować. Jednynym udoskonaleniem które od początku działało jest niewyczerpany generator mocy.

"Niewyczerpany generator mocy?... Niewiarygodne." powiedział uradowany Bryan.

Bryan chciał zabić dr Boskonovich'a, bo stał mu na drodze do sukcesu. Kilko członków klanu Manja próbowało go zatrzymać ale Bryan poradził sobie z nimi i opuścił sekretną bazę klanu Manji przed członkami tego stowarzyszenia.

Kilka dni później, dowiedział się że Turniej Króla Żelaznej Pięści został ponownie ogłoszony. Zdecydował na wystąpienie w nim, myśląc że to będzie doskonały test jego świeżo zainstalowanego niewyczerpanego generatora mocy.


Roger jr.

Narodowość: brak Styl walki: wojskowy wrestling wiek: nieznany

Roger jr. to drugi wojskowy kangur, którego stworzono dzięki eksperymentom genetycznym.

Pierwszy Roger urodził się jako zwierze wojskowe w Technologii Biologicznej Mishima Zaibatsu, które było wtedy pod dowództwem Kazuy.

Pierwszy Roger, po Drugim Turnieju o Tytuł Żelaznej Pięści, żył spokojnie ze swoją rodziną. Jednak został uprowadzony i zmuszony do opuszczenia żony i syna. Po tym jak Piąty Turniej o Tytuł Żelaznej Pięści został ogłoszony, Roger jr. tak jak ojciec chciał wziąć w nim udział. Roger jr. ma nadzieję, że znajdzie jakiś ślad który zaprowadzi go do jego ojca. Zdecydował wziąć udział w turnieju w torbie matki.


Bruce Irvin

Narodowość: USA Styl walki: kickboxing (Muay Thai) wiek: 53 lata

Bruce z powodzeniem pracował w tajnej jednostce Kazuy Mishimy.

Wtedy gdy Kazuya zniknął po tym jak Heihachi usiłował go zabić, Bruce opuścił tę jednostkę. Od tego czasu pracował w różnych jednostkach w wielu krajach. Bruce wiedział o udziale Kazuy w czwartym turnieju, chociaż wcześniej przypuszczał że zginął. Wiedział również o celu Kazuy który sobie założył po ogłoszeniu turnieju, chciał zabić Heihachi Mishime.

Bruce czuł że coś wielkiego wydarzy się na nadchodzącym turnieju. Mimo to że nie było konieczności brania udziału w tym turnieju, zdecydował się w nim wsiąść udział gdyż czuł że coś ciekawego wydarzy się na nim.

"Jestem niewiarygodnie znudzony. Zaproponuję swoje usługi Mishima Zaibatsu."


Panda

Narodowość: zwierzak Xiaoyu Styl walki: niedÄ˝wiedzie sztuki walki wiek: 9 lat

Zwierzak i ochroniarz Xiaoyu - Panda.

Po czwartym turnieju, Xiaoyu nie była szczęśliwa z wydarzeń które miały miejsce podczas turnieju. Panda martwiła się o nią, myślała długo nad tym co może zrobić aby Xiaoyu znowu była szczęśliwa. Panda doszła do wniosku, że Jin Kazama to osoba która może podnieść na duchu Xiaoyu. Skoncentrowała się na znalezieniu Jin'a, ale to się nie udało.

Pewnego dnia Xiaoyu przyszła do Pandy naprawdę szczęśliwa, mówiąc: "Biorę udział w piątym turnieju, pomórz mi." Panda nie była pewna dlaczego jej pani była tak zadowolona, ale widok szczęśliwej Xiaoyu skusił Pandę do ochrony swojej przyjaciółki.


Kuma

Narodowość: zwierzak Heihachiego Styl walki: niedÄ˝wiedzie sztuki walki wiek: 10 lat

Wierne zwierze Heihachi'ego - Kuma.

Kuma ostatecznie pokonał Paula na czwartym turnieju, ale jego szczęście nie trwało długo. Heihachi umarł, Kuma był bardzo smutny, ale kiedy dowiedział się o nieporządku panującym w Mishima Zaibatsu, zobowiązał się uporządkować MZ ze względu na Heihachi'ego.

[ryczenie] "Uratuję przedsiębiorstwo!"

Powrócił w góry aby potrenować. Gdy dowiedział się o piątym turnieju zdecydował się powrócić i wziąść w nim udział.


Devil Jin

Narodowość: ? Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: nieznany

Devil gen przejął kontrole nad Jin'em.

Japanchi Mishima wyszedł na wolność gdy Honmaru zostało zniszczone. Devil gen wewnątrz Jin'a zaczął być bardziej aktywny gdy wyczuł obecność Japanchi.

Dwa miesiące później devil gen całkowicie pożarł Jin'a, który stracił poczucie co jest dobre, a co złe.


Eddy Gordo

Narodowość: Brazylia Styl walki: Capoeira wiek: 29 lat

Eddy Gordo - legendarny wojownik Capoeira.

Mistrz Eddy'ego został wypuszczony z więzienia po długiej odsiadce. Eddy pojechał do więzienia aby się z nim spotkać, lecz zobaczył słabego starca który jest tylko cieniem silnego mistrza Capoeira który nauczył go tej sztuki.

Podczas rozmowy ze swoim mistrzem, Eddy powiedział mu że jest nieuleczalnie chory i zostało mu pół roku życia. Jednak, jeżeli by mieli technologię leczniczą Mishima, kuracja mogła by się udać.

Jakiś czas póÄ˝niej Eddy zdecydował się że weÄ˝mie udział w turnieju razem z Christie.


Anna Williams

Narodowość: Irlandia Styl walki: Sztuki zabijania wiek: 22 lata

Anna Williams, która w przeszłości stoczyła ciężką siostrzaną walkę przeciwko Ninie.

Anna czuła niedosyt po tym jak jej siostra zniknęła parę lat temu, ale jeden telefon diametralnie zmienił jej nudne życie. Ten telefon był od jej zaginionej siostry.

Kilka dni póÄ˝niej Nina znowu zadzwoniła, niebawem po tym spotkały się osobiście, ale nie było to towarzyskie spotkanie. Nina od razu bez wahania strzeliła do Anny, która natychmiast odparła ogień. Ta walka trwała niewiele ponad dzień.

Zakończyły one walkę remisem i zdecydowały że następne ich starcie odbędzie się na Piątym Turnieju o Tytuł Żelaznej Pięści.

"Dziw**, tym razem ją zabiję!"


Baek Doo San

Narodowość: Korea Styl walki: Tae Kwon Do wiek: 48 lat

Mistrz Tae Kwon Do i nauczyciel Hwoarang'a - Baek Doo San.

Kilka lat temu, Baek przyjechał do kraju aby unaczać Tae Kwon Do. Podczas powrotu do domu został pobity i stracił przytomność. Kiedy Baek odzyskał świadomość, leżał w wojskowym szpitalu. Został poinformowany przez elitę wojska, że był nieprzytomny przez rok. Baek dostał pracę w wojsku jako nauczyciel sztuk walki. Dowódca bazy poprosił Baek'a aby wysłał meila do Hwoaranga, żeby poinformować go że żyje i poprosić Hwoaranga aby wrócił do armii.

Po dwóch latach od poprzedniej wizyty Baek spotyka się z Hwoarang'iem. Po dwóch miesiącach wstępuje do Piątego Turnieju, aby zobaczyć czy Hwoarang zrobił postępy.


Ganryu

Narodowość: Japonia Styl walki: Sumo wiek: 55 lat

Próbował żyć spokojnie na emeryturze. Ganryu otworzył szkółkę sumo na Hawajach, wyrzucił z pamięci Michelle, która przypominała mu o przeszłości.

Pewnego dnia Ganryu oglądał relacje z Czwartego Turnieju o Tytuł Króla Żelaznej Pięści. Zwrócił uwagę na Julię Chang, która wyglądała tak jak Michelle w swojej młodości... i ponownie dał porwać się w szpony miłości, mimo swojego wieku.

Dowiedział się że Julia koncentruje się na programie odbudowania lasu dla Mishima Zaibatsu. Właśnie w tym momencie usłyszał o ogłoszeniu piątego turnieju.

Pomyślał: "O mój Boże! Co za zbieg okoliczności. Jeśli wygram turniej i odbuduję las, to Julia powinna być mi wdzięczna i się we mnie na pewno zakocha!"

Ganryu zdecydował się wziąć udział w turnieju w wieku 55 lat.


Mokujin

Narodowość: ? Styl walki: naśladowanie wiek: ?

Mokujin jest kukłą treningową zrobioną z drzewa mającego 2000 lat.

Dwa lata temu, Mokujin przestał się ruszać po tym jak Ogre został pokonany przez Jina Kazame. Kiedy został odstawiony do muzeum, w którym wcześniej przebywał, miał dziwny wyraz twarzy.

Teraz Mokujin ponownie zaczął się ruszać, po tym jak wyczuł obecność jakieś ogromnej mocy.

Kiedy nadejdzie dzień, w którym Mokujin skończy ze swoją pracą?


Wang Jirney

Narodowość: Chiny Styl walki: Xing Yi wiek: 105 lat

Jeszcze panujący lider Chińskich handlowców - Wang Jinrei.

W młodości Jinpachi Mishima był jego dobrym przyjacielem. Kiedy zbliżała się wojna, Jinpachi powiedział do swojego przyjaciela: "Ze względu na pokój zabiję członków rodziny Mishima" i zniknął.

PóÄ˝niej Wang słyszał o śmierci Jinpachiego i o wydarzeniach na wojnie.

Około 30 lat póÄ˝niej samotny Wang prowadził spokojne życie, a tu nagle przyszło do niego zaproszenie na Piąty Turniej o Tytuł Króla Żelaznaj Pięści. Wewnątrz zaproszenia znajdowała się wiadomość: "toungle2.pngotrzebuję twojej pomocy Jinrei, przybądÄ˝!". Nadawcą był Jinpachi Mishima.

"Niemożliwe, on żyje!?"

List był od przyjaciela, który podobno nie żył. Wang zdecydował się wziąć udział w turnieju, aby sprawdzić, czy nadawcą faktycznie jest Jinpachi.


Heihachi Mishima

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: 75 lat

Głowa Mishima Zaibatsu i sponsor Czwartego Turnieju Żelaznej Pięści - Heihachi Mishima.

Po porażce z rąk Jin'a w Hon-maru, Jack'i zaatakowały bez ostrzeżenia. Heihachi wraz z Kazuyą walczyli z Jack'ami, ale syn zdradził swego ojca który został złapany przez roboty, chwilę potem jeden z nich eksplodował.

Normalny człowiek by umarł będąc w samym sercu wybuchu, ale Heihachi nie był zwykłym człowiekiem, jego ciało jest silniejsze od ciała przeciętnego ziemianina i dlatego zdołał przeżyć.

Miesiąc póÄ˝niej Heihachi chciał dowiedzieć się kto kieruje Mishima Zaibatsu i kto planuje Piąty Turniej . Mimo że jego ciało zostało dotkliwie skaleczone, rany goiły się szybciej niż u przeciętnego człowieka. Na rozpoczęcie turnieju Heihachi całkowicie wyzdrowiał, jest zdeterminowany, aby wziąć w nim udział.

"Nie wiem kto za tym stoi, ale Mishima Zaibatsu jest moje!"


Jinpachi Mishima

Narodowość: Japonia Styl walki: Mishima oparte na Karate wiek: nieznany (ok. 106)

Jinpanchi Mishima jest założycielem korporacji Mishima. Dawno temu był najlepszym wojownikiem wszechczasów na świecie. 50 lat temu, po porażce z swoim synem Heihachi, stracił sławę i swoje przedsiębiorstwo.

Heihachi zmienił te przedsiębiorstwo i rozwijał je w kierunku uzbrojenia. Taki obrót sprawy zaniepokoił Jinpanchi'ego. Nie chciał aby w taki sposób się ono rozwijało w rękach Heihachi, który wziął do niewoli i zamknął swojego ojca na wiele lat w więzieniu w posiadłości Mishima, aby nie przeszkadzał w jego planach.

Wiele lat po jego uwięzieniu, Jinpanchi poczuł jakby jego cela zadrżała i wyczuł w tym szanse do ucieczki. Wykorzystał całą swoją siłę, którą gromadził przez lata, w celu uwolnienia się.

Gdy uwolnił się z więzienia, jego oczy zapaliły się na czerwono, a jego ciało otoczyła straszliwa aura.