|| Ostatnie artykuły:
|| Aktywne tematy na 4um:
|| Turnieje:

Home » Turnieje » Tekken 5 » EuroSlash
miejscowość: Warszawa, data turnieju: 22 lipca 2006, waga turnieju: 4

22 i 23 lipca 2006 odbył się Euroslash w Górze Kalwarii. Nazwa turnieju jest troszkę myląca, gdyż w turnieju spoza granic Polski wystartował tylko Ryan Hart oraz 2 rosjan... Mimo to turniej miał bardzo wysoki poziom, gdyż zjawiła się oczywiścia cała polska czołówka. Turniej miał się rozpocząć o godz. 15, niestety nastąpiły opóźnienia i rozpoczęto zmagania o ok. 16.30. Po rozgrywkach grupowych, w których nie było większych niespodzianek rozpoczęła się dwugodzinna przerwa, po której rozegrano Double Elimination. Było kilka ciekawych pojedynków, m. in. dramatyczne walki Robsona z TBT, czy TBT z Devilem. W finale spotkali sie Ryan z Mattem. Matt mimo bardzo ambitnej i dobrej grze nie dał rady Ryanowi, który ostatecznie wygrał 5-1. Oto czołowe pozycje:

1. Ryan Hart [Kazuya]
2. Matt [Julia]
3. Robson [Nina, Steve]
4. Sway [Raven]
5, 6. TBT [Hwo, Feng] oraz Punisher [Steve]
7, 8. Devil [Feng] oraz Kuba [Law]

Organizacja turnieju wypadła w moim domniemaniu bardzo dobrze (mimo opóźnienia przed turniejem oraz przed DE). Było wiele stanowisk do gry, dobra atmosfera. Niestety warunki atmosferyczne sprawiły, że w sali gimnastycznej w której odbywał się turniej było bardzo duszno i gorąco, oraz w powietrzu latały komary i inne owady :)

Turniej mimo zapędów o miano "europejskiej imprezy", był raczej zwykłym polskim turniejem, z kilkoma zagranicznymi graczami i bardzo dobrą organizacją. Mamy nadzieje że kiedyś w przyszłości do Polski przyleci znacznie więcej graczy zza granicy.

Za niedługo w sieci pojawą się fotki oraz walki turniejowe. Pozatym była obecna telewizja, więc możliwe że wyemitują relacje z tej imprezy.

Materiały GameTV:
Videorelacja: klik
Wywiad z Ryanem: klik
Finał: klik